W Podlaskiem powstaną 3 kolejne elektrownie fotowoltaiczne

2022.04.06 16:19
Zarząd województwa podlaskiego przyznał w sumie 3,5 mln zł trzem firmom, które wybudują w regionie elektrownie fotowoltaiczne. To kolejny krok w kierunku realizacji jednego z najważniejszych postulatów Unii Europejskiej w zakresie ochrony klimatu
W Podlaskiem powstaną 3 kolejne elektrownie fotowoltaiczne
Fot: pixabay

Nowe elektrownie zasilane energią czerpaną ze słońca powstaną w 3 miejscowościach. Będzie to możliwe dzięki decyzji zarządu województwa podlaskiego w myśl której zwiększono pulę w konkursie z funduszy unijnych na odnawialne źródła energii.

I tak firma Promyk Pokośno otrzyma 1,2 mln zł na budowę elektrowni fotowoltaicznej w miejscowości Pokośno w gminie Suchowola, spółka MK Investments dotację w wysokości blisko 1,1 mln zł przeznaczy na budowę farmy fotowoltaicznej w Tykocinie, z kolei firma Bojar dostanie 1,2 mln zł na uruchomienie farmy fotowoltaicznej w Grajewie.

Elektrownie będą produkowały prąd z energii słonecznej w celach komercyjnych – na sprzedaż.

Projekty te zostały wyłonione w konkursie, w którym można było otrzymać dotacje na budowę nowych lub zwiększenie mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE (biomasy, biogazu, energii wiatru, słońca, wody oraz ziemi) wraz z podłączeniem do sieci dystrybucyjnej. Wsparcie otrzymało do tej pory 61 inwestycji w wysokości 73,6 mln zł (uwzględniając przyznane właśnie dotacje) - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

495 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39