W Podlaskiem zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów

2022.12.01 15:45
590 kg krajanki tytoniowej, blisko 25 tys. szt. papierosów oraz 2 maszyny służące do ich wytwarzania miał na swojej posesji mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Towar był nielegalny.
W Podlaskiem zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów
Fot: KPP Kolno

To była wspólna akcja policjantów z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją kolneńskiej komendy policji i funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Mundurowi ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Kolno może znajdować się nielegalny tytoń. W domu i pomieszczeniach gospodarczych 41-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego znaleziono ponad 590 kg krajanki tytoniowej, blisko 25 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 2 maszyny służące do ich wytwarzania.

Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 678 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków.

Podejrzany usłyszał już zarzuty za przechowywanie i wytwarzanie znacznej wartości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
2024 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39