W powiecie białostockim powstaną nowe mieszkania chronione

2023.03.15 16:21
Poprzez wbicie łopat w grunt oficjalnie rozpoczęto budowę nowych mieszkań chronionych w Choroszczy. Inwestycja pochłonie około 4 mln zł.
W powiecie białostockim powstaną nowe mieszkania chronione
Fot: Powiat Białostocki

Nowe mieszkania chronione powstaną na terenie Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy, czyli w jednostce podległej Powiatu Białostockiemu.

- W ramach inwestycji powstaną cztery budynki mieszkalne jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej. W mieszkaniach będzie mogło zamieszkać w sumie 28 osób potrzebujących - poinformowało Starostwo Powiatowe w Białymstoku.

W każdym mieszkaniu będzie mogło zamieszkać po 7 osób, czyli w sumie 28 lokatorów. W zależności od potrzeb będą to: usamodzielniający się mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, ofiary przemocy domowej, osoby w ramach tzw. opieki wytchnieniowej oraz młodzież opuszczająca domy dziecka.

Na placu budowy wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podkreślił, że cieszy go kolejna, tak ważna inwestycja w powiecie białostockim. Tym bardziej, że dotyczy osób potrzebujących, a w naszym województwie takich mieszkań chronionych nie jest zbyt wiele.

Podczas spotkania na placu w Choroszczy starosta białostocki Jan Perkowski wspominał, że w 2020 r. na spotkaniu z dyrektorem DPS-u wspólnie zastanawiali się, skąd wziąć pieniądze na budowę mieszkań. Teraz z pomocą przyszedł Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie budowa mieszkań ma kosztować blisko 4 mln zł.

Wykonawcą prac będzie spółka Archime z Białegostoku. Inwestycja zgodnie z umową ma być gotowa w drugiej połowie 2024 r., jednak wykonawca uważa, że zadanie uda mu się zakończyć zdecydowanie szybciej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1828 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39