W powstającą nową jednostkę straży pożarnej wmurowano akt erekcyjny

2023.04.24 18:39
W poniedziałek (24.04) przy ul. Plażowej w Białymstoku uroczyście wmurowano akt erekcyjny i kamień węgielny w budowę nowej jednostki straży pożarnej. Inwestycja pochłonie 18 mln zł.
W powstającą nową jednostkę straży pożarnej wmurowano akt erekcyjny
Fot: A. Walentynowicz-Niedbałko / KM PSP Białystok

- Dzisiaj symbolicznie rozpoczynamy inwestycję, choć tak naprawdę jej realizacja już trwa od jesieni - powiedział st. bryg. Sebastian Zdanowicz, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP. - Wszystkim nam zależy, aby tego rodzaju inwestycje nie czekały, ale możliwie jak najszybciej były realizowane, bo od tego uzależnione jest bezpieczeństwo nas wszystkich - dodał.

Zgodnie z obowiązującym ceremoniałem pożarniczym, po odczytaniu i podpisaniu aktu, nastąpiło jego wmurowanie wraz z kamieniem węgielnym w budowę nowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Uroczystość odbyła się na półhektarowej działce przy ulicy Plażowej w Białymstoku, gdzie powstaje dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej blisko 1,6 tys. m2. W ramach inwestycji przewidziano garaż na 8 aut oraz 19 miejsc postojowych. Nowa jednostka PSP będzie piątą tego typu placówką na terenie miasta, co z pewnością wpłynie pozytywnie na poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

- Nowo wybudowany obiekt będzie spełniał wszelkie standardy funkcjonalności Państwowej Straży Pożarnej oraz wymagania z zakresu bhp - mówił st. bryg. Sebastian Zdanowicz.

Brygadier Wojciech Łapiński, Komendant Miejski PSP w Białymstoku, zwrócił uwagę na długoletnie starania o powstanie nowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Dzięki programowi modernizacji służb i środkom z budżetu państwa, udało się przeznaczyć na ten cel 18 mln zł.

Nowy obiekt, który ma powstać do 2025 r., będzie pełnił funkcję ochronną dla części Białegostoku oraz powiatu białostockiego - gmin Michałowo i Gródek. Jest to ważny krok na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców z tych obszarów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1512 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39