W przyszłym roku wakacje zaczną się wcześniej? Jest projekt zmian

2016.07.14 09:55
Trwają konsultacje w sprawie rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, które zakłada zmiany w organizacji roku szkolnego. Zajęcia mają się kończyć w pierwszy piątek po 20 czerwca.
W przyszłym roku wakacje zaczną się wcześniej? Jest projekt zmian
Fot: passel.co

Obecnie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach kończą się w ostatni piątek czerwca. W zależności od roku kalendarzowego, wakacje rozpoczynają się najwcześniej 24 czerwca, a najpóźniej 30 czerwca. Jak twierdzi MEN, istnieje jednak duża potrzeba w systemie oświaty, aby rok szkolny dobiegł końca już wcześniej, czyli w drugiej połowie czerwca, a nie dopiero w ostatnim dniu tego miesiąca.

W związku z tym przygotowano rozporządzenie o zmianach w organizacji cyklu nauki. Zgodnie z nimi uczniowie będą mogli rozpocząć wakacje w pierwszy piątek po 20 czerwca. W nadchodzącym roku szkolnym 2016/2017 byłby to 23 czerwca. Obecnie trwa opiniowanie projektu.

Jak zaznacza MEN, skrócenie czasu przeznaczonego na realizację zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie będzie miało negatywnego wpływu na realizację w szkołach podstawy programowej kształcenia ogólnego. Pozwoli jednak na wcześniejsze rozpoczęcie i zakończenie rekrutacji do szkół.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1402 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39