W regionie przybędzie ponad 200 nowych miejsc pracy

2014.07.25 00:00
Gmina Michałowo chce utworzyć na swoim terenie podstrefę Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu w regionie ma przybyć ponad 200 nowych miejsc pracy.
W regionie przybędzie ponad 200 nowych miejsc pracy
Fot: SSSE
Radni z Michałowa wraz z Robertem Żylińskim, prezesem SSSE.

Radni z Michałowa w czwartek (24.07) podjęli już uchwałę w tej kwestii. Pod strefę chcą przeznaczyć ponad 22 ha należących do Agencji Nieruchomości Rolnych. Gmina planuje m.in. wybudowanie tam drogi wewnętrznej oraz uzbrojenie terenów w wodociąg i kanalizację.

Chociaż podstrefy jeszcze nie ma, to terenami inwestycyjnymi w Michałowie już są zainteresowane dwie firmy z polskim kapitałem: producent sklejek – białostocka fabryka Biaform oraz producent ceramicznych kominków – "Konekt" Systemy Kominowe.

- Bylibyśmy skrajnie nieodpowiedzialni jeśli nie podjęlibyśmy próby pozyskania środków zewnętrznych, z prawdopodobnie ostatniego już rozdania UE, aby rozwijać firmę. Gmina Michałowa jest wiarygodnym partnerem. Dziś zatrudniamy 300 pracowników, w Michałowie pracę znajdzie kolejnych 150 osób – zapewnił Bartosz Bezubik, prezes Biaformu.

Z kolei firma "Konekt" Systemy Kominowe chce utworzyć co najmniej 50 nowych miejsc pracy.
- W Michałowie chcemy rozwijać się i wprowadzić na polski rynek co najmniej kilka nowych produktów – powiedział Marcin Romańczuk, właściciel firmy Konekt.

Ta decyzja to milowy krok w utworzeniu w naszej gminie podstrefy – przyznali radni z Michałowa, którzy jednogłośnie podjęli uchwałę. Kolejny leży w gestii zarządu suwalskiej strefy. Ten z kolei planuje w przeciągu miesiąca złożyć stosowny wniosek do Ministerstwa Gospodarki. Wraz z Michałowem utworzyć podstrefę SSSE chce m.in. Hajnówka, Narewka, Siemiatycze czy Szczuczyn.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1121 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39