W rękach prezydenta znalazł się puchar. Przywieźli go nasi mistrzowie

2022.08.12 15:19
W piątek (12.08) doszło do spotkania Tadeusza Truskolaskiego z drużyną Lowlanders Białystok. Prezydent stolicy Podlasia pogratulował zespołowi wywalczenia mistrzostwa Polski.
W rękach prezydenta znalazł się puchar. Przywieźli go nasi mistrzowie
Fot: Adam Ludwiczak/UM BIałystok

W lipcu drużyna Lowlanders Białystok po raz drugi w historii została mistrzem Polski w futbolu amerykańskim. W decydującym pojedynku, który rozegrano w Ząbkach, Ludzie z Nizin okazali się lepsi od Kraków Kings. Podopieczni Troya Bakera wygrali mecz 21:20, a o zwycięstwie Podlasian przesądziła akcja z ostatnich sekund.

Jak to zwykle w przypadku dużych sukcesów sportowych bywa, w piątek miało miejsce spotkanie prezydenta miasta z przedstawicielami klubu.

- Mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim należy do białostockiej drużyny. Jestem dumny i bardzo się cieszę. W imieniu mieszkańców gratuluję zespołowi zdobycia tytułu i życzę kolejnych sportowych sukcesów - powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent stolicy Podlasia.

Podczas spotkania zaprezentowane zostało trofeum, które zgarnęła białostocka drużyna za zwycięstwo w Polish Bowl. W lipcu unieśli je zawodnicy Lowlanders, a w piątek uczynił to też Tadeusz Truskolaski.

Przypomnijmy, że Ludzie z Nizin w 2022 r. otrzymali od Miasta Białystok wsparcie finansowe wysokości 260 tys. zł - 100 tys. zł na promocję stolicy Podlasia i 160 tys. zł na realizację szkolenia.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1228 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39