W rodzinie siła. Białostockie fundacje otrzymały duże wsparcie finansowe

2016.10.05 15:24
Białostockie hospicjum dla dzieci oraz Fundacja "Mam Marzenie" otrzymały wsparcie w ramach Konkursu Grantowego Fundacji Auchan. Środki będą przeznaczone na grupy wsparcie i turnusy rehabilitacyjne oraz spełnianie pragnień chorych dzieci.
W rodzinie siła. Białostockie fundacje otrzymały duże wsparcie finansowe
Fot: materiały prasowe
Czek odebrał Arnold Sobolewski, prezes Fundacji "Pomóż Im"

W środę (5.10) z okazji święta wolontariatu w Auchan Produkcyjna odbyło się uroczyste przekazanie Fundacji "Pomóż Im", prowadzącej jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci, czeku w wysokości 35 tys. zł, a w Auchan Hetmańska - czek w wysokości 50 tys. zł otrzymała Fundacja "Mam Marzenie".

- Od 16 lat wspieramy organizacje pozarządowe. W związku z jubileuszem 20-lecia działalności Fundacji Auchan zwróciliśmy się do lokalnych organizacji pozarządowych z propozycją napisania projektów. Cieszymy się, że możemy pomóc. Stabilność współpracy jest szalenie ważna i my tym samym ją deklarujemy - powiedział Krzysztof Knyszyński, dyrektor Auchan Produkcyjna.

Zdaniem Arnolda Sobolewskiego, prezesa Fundacji "Pomóż Im", to nie jest tylko symboliczny kawałek tektury, ale konkretne wsparcie dla działalności. Środki zostaną przeznaczone na pełniejsze zajęcie się prowadzonymi grupami wsparcia oraz na organizację turnusów rehabilitacyjnych dla małych pacjentów onkologicznych i ich rodzeństwa, a także rodzeństwa dzieci hospicyjnych.

Białostocka Fundacja "Mam marzenie" otrzymane pieniądze przeznaczy na spełnianie marzeń nieuleczalnie chorych dzieci.

Konkurs Grantowy skierowany był do stowarzyszeń działających w otoczeniu społecznym sklepów Auchan, realizujących działania na rzecz dzieci i młodych ludzi w wieku 5-25 lat, w 4 obszarach: zdrowie, edukacja, integracja społeczna.

Fundacja Auchan na rzecz młodzieży od 20 lat wspiera dzieci i młodzież. W Polsce działa od 2011 r. Zapewnia nie tylko pomoc finansową, ale także promuje wymianę wiedzy i kompetencji między osobami kierującymi projektami a pracownikami Auchan. Fundacja działa pod egidą państwowej instytucji Fondation de France. Święto wolontariatu ma przybliżyć pracownikom ideę takiego wsparcia oraz być okazją do przekonania ich do niesienia pomocy innym. Tego dnia akcje wspierające lokalne fundacje i stowarzyszenia odbyły się we wszystkich sklepach sieci Auchan Retail, również za granicą.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1653 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39