W rytm tang Piazzolli

2010.03.11 00:00
Najpiękniejsze tanga Astora Piazzolli usłyszymy podczas koncertu organizowanego w 89. rocznicę wielkiego artysty i kompozytora. Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza do Famy w piątek, 12 marca. Wstęp jest wolny.
W rytm tang Piazzolli
Fot: materiały organizatora

W programie będzie można usłyszeć najpiękniejsze tanga Astora Piazzolli oraz kompozycje Krzysztofa Komedy, Lasse Philajamy oraz Jensa Schliekera&Niasa Rohwera. Odbędzie się również pokaz tanga oraz projekt multimedialny dotyczący życia Astora Piazzolli.

Podczas wieczoru wystąpią m.in. Paulina Turowska i Paulina Szczepaniak, które ukończyły Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu i należą do czołówki najwybitniejszych polskich muzyków swojego pokolenia. Zdobyły szereg nagród i wyróżnień na wielu prestiżowych festiwalach i konkursach muzycznych w kraju i za granicą.

Astor Piazzolla był najwybitniejszym kompozytorem argentyńskich tang. W wieku 8 lat dostał od ojca pierwszy bandoneon (rodzaj ręcznej harmonii), a cztery lata później zaczął profesjonalną naukę gry na tym instrumencie. Międzynarodową sławę zdobył na początku lat 80., gdy tworzył z Quinteto Tango Nuevo. Koncertował z nim do 1989 r., potem zdecydował się na koncerty na bandoneon solo z orkiestrą. Zmarł w 1992 r. w Buenos Aires.

Więcej: Koncert "Astor Piazzolla in Memoriam"

andy

865 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39