W sobotę będzie prowadzona zbiórka elektrośmieci

2013.08.16 00:00
W najbliższą sobotę w trzech punktach miasta odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego prowadzona w ramach programu "Moje miasto bez elektrośmieci".
W sobotę będzie prowadzona zbiórka elektrośmieci
Fot: materiały prasowe

Zbiórka będzie prowadzona na parkingu przy Auchan, ul. Produkcyjna 84 i ul. Hetmańska 16 oraz na parkingu przed Zespołem Szkół Integracyjnych nr 1, ul. Łagodna 10. Zużyty sprzęt można oddać w godz. 9-14.

W zamian za przyniesione elektrośmieci wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie "Moje miasto bez elektrośmieci" zostaną przeliczone na punkty. Te z kolei placówki będą mogły wymieniać na atrakcyjne pomoce dydaktyczne, np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal.

Elektrośmieci to wszystkie stare, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne działające niegdyś na prąd lub baterie. Wyrzucenie ich w miejscach do tego nieprzeznaczonych (np. zwykły kontener na śmieci) grozi karą grzywny do 5 000 zł. Ze względu na zawarte w nich substancje trujące (np. freon w lodówkach czy rtęć w świetlówkach i kineskopach) wymagają selektywnej zbiórki. Następnie poddawane są procesom odzysku i recyklingu. Zbiórka elektrośmieci organizowana jest przez ElektroEko SA.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1703 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39