W wakacje strefa relaksu i baseny czynne. Ale nie wszystkie

2022.06.27 12:43
Intensywne kursy pływania i zajęcia aqua aerobiku kila razy w tygodniu – takie zajęcia na letnie miesiące proponuje Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. W pierwszym miesiącu wakacji czynna będzie Pływalnia Sportowa, a w drugim – Pływalnia Rodzinna. Zamknięta będzie natomiast pływalnia Kameralna.
W wakacje strefa relaksu i baseny czynne. Ale nie wszystkie
Fot: BOSiR
Straefa relaksu przy pływalni przy Włókienniczej będzie czynna cały lipiec

Lato to dobry czas na zdobycie nowych lub poprawienie swoich umiejętności. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje kursy pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tygodniowe turnusy w lipcu i sierpniu będą się obywały na dwóch pływalniach BOSiR, które będą czynne naprzemiennie.

- W czasie wakacji, kiedy chętnie wypoczywamy nad wodą, umiejętność pływania jest szczególnie istotna. Z myślą o wszystkich, którzy w najbliższym czasie chcą rozwijać tę sprawność, BOSiR przygotował ofertę: wakacyjne kursy nauki i doskonalenia pływania - informuje Anna Kopeć-Tyszkiewicz z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W lipcu kursy będą odbywać się na Pływalni Sportowej, a w sierpniu na Pływali Rodzinnej. Ich harmonogram można sprawdzić na www.miejskoaktywni.pl.

Latem naprzemiennie będą czynne dwa obiekty pływackie, gdzie będzie można nie tylko pływać rekreacyjnie, ale również relaksować się w strefach spa. W lipcu codziennie w godz. 6:00-22:00 będzie pracowała Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4. Basen sportowy ze Strefą Wypoczynku, na tym obiekcie realizowane będą zajęcia aqua aerobiku. Regularne ćwiczenia w wodzie wyszczuplają, relaksują, likwidują przeciążenie kręgosłupa, korzystnie wpływają na układ krwionośny i oddechowy. To połączenie gimnastyki korekcyjnej z aerobikiem i elementami pływania. Na te zajęcia na Pływalni Sportowej nie trzeba się zapisywać ani rezerwować miejsc.

Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c przez całe wakacje ma wolne – w lipcu i sierpniu będzie nieczynna.

Latem frekwencja na pływalniach jest zdecydowanie mniejsza, a po 10 miesiącach dostępności obiektu przez 7 dni w tygodniu, trzeba przeprowadzić wymagane remonty i naprawy.

- Na Pływalni Sportowej w czasie przerwy wakacyjnej planujemy m.in. przegląd serwisowy i konserwację stacji uzdatniania wody i wentylacji, remont klatki schodowej i ciągów komunikacyjnych od strony rzeki Białej oraz wymianę i uzupełnienie fug w przebieralniach i ciągach komunikacyjnych - informuje Anna Kopeć-Tyszkiewicz.

To nie jedyne remonty, jakie na czas wakacji planuje BOSiR. Na Pływalni Rodzinnej planowane jest oczyszczenie naczyń przelewowych na wszystkich obiegach, uszczelnienie kratek na hali basenowej, likwidacja przecieków, naprawa okładzin ściennych i podłogowych oraz wymiana zużytych elementów technologii basenowej.

Na Pływalni Kameralnej zostanie zaś odświeżona szatnia męska i damska oraz pokój ratowników. W planach jest także naprawa baterii prysznicowych, poręczy w niecce basenowej, wymiana panelu dotykowego w kabinie wrażeń, malowanie grzejników. Na parkingu będzie wymieniane podłoże, malowane linie miejsc parkingowych i ustawiane znaki.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1171 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39