Wakacje last minute - jak znaleźć najlepsze oferty?

2024.05.28 14:11
Wakacje za granicą to wśród Polaków coraz chętniej wybierana opcja. Takie zorganizowane wczasy często można znaleźć w cenie korzystniejszej niż w naszych nadbałtyckich resortach - a w gratisie otrzymujemy niemal gwarantowaną pogodę. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest znalezienie wakacji last minute, na których można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych lub więcej. Sprawdź, jak szukać tego typu okazji!
Wakacje last minute - jak znaleźć najlepsze oferty?

Wiele osób decyduje się na zakup wakacji w opcji tzw. „first minute”, czyli ze sporym wyprzedzeniem. To bezpieczne rozwiązanie dla osób, które muszą udać się na urlop we wcześniej zaplanowanym terminie. Jednak opcja last minute często jest o wiele tańsza – o ile wiesz, jak szukać. W tym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek w tej kwestii!


Wakacje last minute – dla kogo?

Z pewnością wakacje last minute nie są dobrym rozwiązaniem dla każdego. Często ich zakup wiąże się bowiem z podjęciem szybkiej decyzji o wylocie w ciągu najbliższych kilku dni, a czasem nawet kilkunastu godzin. Nie jest to więc opcja dla osób, które muszą prosić szefa o urlop z dużym wyprzedzeniem lub dla tych, którzy mają inne zobowiązania.

Z drugiej strony wakacje last minute także można sobie w pewien sposób zaplanować. Wystarczy wybrać termin, w którym chcemy jechać na urlop i kilka dni przed tym czasem zacząć szukać ofert last minute. Choć to rozwiązanie wiąże się z pewnym ryzykiem, finalnie możesz nie tylko zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale także dać się zaskoczyć nowym miejscom.


Gdzie szukać ofert last minute?

Oferty wakacji last minute oferują niemal wszystkie biura podróży, a szczególnie dużo można ich znaleźć poza szczytem sezonu, który przypada na lipiec i sierpień. Propozycji można więc szukać zarówno w biurach stacjonarnych, jak i na stronach internetowych różnych biur podróży. To drugie rozwiązanie będzie o wiele wygodniejsze, biorąc pod uwagę fakt, że najlepsze oferty mogą pojawiać się i znikać nagle. Warto więc sprawdzać portale wakacyjne nawet kilka razy na dobę!


Najpopularniejsze kierunki na wakacje last minute

Jeśli w tym sezonie marzy Ci się odwiedzenie jednego z hoteli w Turcji, Egipcie czy Grecji, masz spore szanse na znalezienie oferty last minute do jednego z tych kierunków. To najpopularniejsze wśród Polaków destynacje, które oferują wspaniałą pogodę, piękne widoki i wysoki standard. Nie oznacza to jednak, że wakacji last minute nie da się znaleźć także do innych krajów czy regionów, takich jak np. Teneryfa, Majorka, Portugalia, Albania czy Chorwacja.


Wskazówki, jak zaoszczędzić najwięcej na wakacjach last minute

Choć wakacje last minute zawsze wiążą się ze sporą oszczędnością, czasem zdarzają się oferty, które pozwalają zaoszczędzić jeszcze więcej. Zwykle tego typu okazje dotyczą wylotu w ciągu 1-2 dni. Dlatego warto zawczasu spakować walizki, wziąć urlop w pracy i tylko czekać na taką ofertę. Warto także sprawdzać zagraniczne, np. niemieckie biura podróży, w których można zaoszczędzić nawet 70% ceny!

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1478 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39