Wakacje na obiektach BOSiR-u. Nieczynne pływalnie i turnieje w OSW Dojlidy

2017.07.01 15:04
W lipcu i sierpniu pływalnie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą przechodziły spore modernizacje. Wiele atrakcji na aktywnych białostoczan czeka za to na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy.
Wakacje na obiektach BOSiR-u. Nieczynne pływalnie i turnieje w OSW Dojlidy
Fot: Fanpage Miejskoaktywni

Z powodu prac remontowych (modernizacji wentylacji mechanicznej) od 1 lipca do 15 sierpnia zamknięta zostanie Pływalnia Kameralna mieszcząca się przy ul. Mazowieckiej. W tym czasie fani wodnych wrażeń niekoniecznie pod gołym niebem będą mogli korzystać z obiektu przy ul. Włókienniczej. Specjalnie na czas letni uruchomione zostały tam kursy nauki i doskonalenia pływania. Zajęcia odbywać się będą w dni powszednie na basenie sportowym.

Obiekt nazywany Pływalnią Sportową również przejdzie renowacje (planowane są modernizacje systemu uzdatniania wody basenów oraz wanny SPA, remont pomieszczeń socjalnych ratowników i instruktorów, a także wymiana fragmentu rurociągu), ale te przeprowadzone zostaną dopiero od 15 sierpnia, a więc w momencie oddania do użytku pływalni przy ul. Mazowieckiej.

Na białostoczan spragnionych wypoczynku na świeżym powietrzu dużo atrakcji czeka w Ośrodku Sportów Wodnych Dojlidy. Odbędą się tam bowiem liczne turnieje piłki nożnej i siatkówki w wydaniu plażowym. Pierwsza futbolowa impreza – a więc Otwarty Puchar Białegostoku rozgrywany w ramach Letniej Grand Prix "0% alkoholu = 100% zabawy" – właśnie trwa (1-2.07). Najlepsze ekipy zawodów wywalczą przepustkę na Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego.

Ponadto na terenie ośrodka można korzystać ze sprzętu wodnego, rowerów i kijków do nordic walking, siłowni pod chmurką, placów zabaw czy też miejsc przeznaczonych do rozpalenia grilla i ogniska.

Przez całe wakacje otwarta będzie również Strefa Zabaw w hali lodowiska przy ul. 11 Listopada.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1264 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39