Wakacje na rajskiej Kubie - największe atrakcje

2020.10.26 09:33
Kuba ma wiele do zaoferowania. Jest miejscem, które cieszy się zarówno wspaniałymi plażami jak i wieloma kulturowymi zabytkami. Na tej karaibskiej wyspie każdy znajdzie odpowiednie dla siebie atrakcje.
Wakacje na rajskiej Kubie - największe atrakcje

Fascynująca Kuba

Kuba to wyspa położona na Karaibach. Jest wyspą z pięknym piaszczystym wybrzeżem obmywaną przez ciepłe wody morza karaibskiego. Jednak to nie plaże są główną atrakcją tego pięknego miejsca. Na wyspie panuje niesamowity klimat lat 80., wszechobecny styl vintage, głośne, zawsze tętniące życie kubańskie bary i oczywiście wielkie plantacje tytoniu. Wiele osób przybywa na Kubę, aby spędzić luksusowe wakacje w jednym z wielu tutejszych wysokiej klasy hoteli. Kurorty są umiejscowione w prawdziwie bajkowej scenerii, gdzie rajskie plaże rozpieszczają swoim urokiem. Kuba ma w zanadrzu wiele atrakcji, które potrafią wyśmienicie urozmaicić pobyt na wyspie. Doskonale odnajdą się tutaj miłośnicy architektury oraz historii. Pobyt na Kubie warto zatem połączyć z jej intensywnym zwiedzaniem. Wakacje na tej rajskiej wyspie są już teraz dostępne w ofercie ITAKI.

Pierwszym miejscem z pewnością wartym odwiedzenia jest założone przez jednego z pierwszych gubernatorów wyspy miasteczko Trinidad. Jak wskazują statystyki miasto to jest jednym z najczęściej odwiedzanym miast na Kubie. Jest to zapewne zasługa tego, że Trinidad jest idealnie zachowanym miastem kolonialnym, a jego starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1988 roku. Centrum miasta nie jest dostępne dla ruchu samochodowego. Zabytkowe brukowane uliczki są rozwesela budynki w pastelowych kolorach, które sięgają do czasów świetnością miasta, kiedy to w XVII i XVIII wieku było głównym miejscem handlowym. W Trynidadzie znajduje się tez kilka ciekawych muzeów. Szczególnie warto udać się do Museo Historico Minicipal, które jest jednocześnie bardzo dobrym punktem widokowym na cała panoramę miasta. Wieczorem miasto nie zasypia. Lokalni mieszkańcy spotykają się na ulicach miasta, aby razem śpiewać, tańczyć i grać.

Kolejnym miastem, godnym odwiedzenia jest Cienfuegos o wyraźnym europejskim charakterze. Miasto jest pełne interesujących obiektów architektonicznych. Często bywa porównywane do Paryża, przez niektórych Cienfuegos jest tez nazywane perłą południa. Miasto ma wiele do zaoferowania. Znajduje się tu między innymi cudowna zatoka Bahia de Jagua, a tuż przy niej dostarczająca wrażeń  zabytkowa dzielnica portowa, piękna, nadmorska promenada Melecon czy Park Jose Marti. Centrum miasta w 2005 roku znalazło również swoje miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Poza zabytkowymi miastami nie można nie wspomnieć o idealnych wręcz kurortach. Jednym z nich jest Cayo Santa Maria. Kurort ten jest położony na wysepce w Archipelagu Jardines del Rey i jest połączony z lądem 48 kilometrową groblą. Na wyspie, w miasteczkach znajduje się wszystko niezbędne turystą a mianowicie sklepiki, restauracje, dyskoteki, siłowni. Miejsce to zostało bardzo dobrze zagospodarowane, aby zapewnić wczasowiczom wakacyjny komfort na jaki zasługują. Dodatkowo w okolicy kurortu znajdują się dziewicze plaże otoczone subtropikalna roślinnością.
Kuba to najlepszy wybór na wakacje. Świetne sprawdzi się dla wytrawnych plażowiczów oraz osób lubiących eksplorować  i poznawać nowe miejsca oraz zabytki kulturowe.  

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1437 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39