Walczyli, ale polegli. Czołówka ligowej stawki ucieka

2020.10.18 13:36
Zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok nie zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę aż 1:8 z klubem Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg. W sobotę (17.10) Podlasianie znów musieli uznać wyższość rywali. Tym razem lepszy okazał się Clearex.

Białostocki MOKS udanie rozpoczął ligową batalię 2020/2021 na poziomie Statscore Futsal Ekstraklasy. Po 6 meczach na koncie zespołu z północno-wschodniej Polski były bowiem 3 zwycięstwa, 2 remisy oraz 1 porażka. Niestety później przyszła wyjazdowa klęska 1:8 z Futsalem Brzeg, po czym i w domowym starciu z Clearexem Chorzów Podlasianom nie udało się zdobyć punktów, w efekcie czego podopieczni Adriana Citki utracili kontakt z czołówką ligowej stawki.

Toczony w hali VI Liceum Ogólnokształcącego mecz nie był jednak w wykonaniu gospodarzy zły. Wprawdzie przyjezdni w ostatnich sekundach pierwszej połowy zdobyli bramkę i wyszli na prowadzenie, lecz już w 25. minucie Słoneczni wyrównali, bo celnym uderzeniem popisał się Michał Osypiuk.

Niestety końcówka spotkania należała do Clearexu. Ekipa, która znajduje się aktualnie na podium Statscore Futsal Ekstraklasy, podkręciła w decydującym momencie tempo, w efekcie czego chorzowianie wygrali sobotni bój 4:1. Katem MOKS-u okazał się Mikołaj Zastawnik - autor hat-tricka.

W następnej kolejce zespół trenowany przez Adriana Citkę rozegra mecz wyjazdowy. Przeciwnikiem białostoczan w 9. serii zmagań będzie Futsal Leszno.