Białystok Online

Aktualności

Walka z pomorem świń. Działa zespół specjalistów i infolinia dla rolników

2016.08.30 09:22
Walka z pomorem świń. Działa zespół specjalistów i infolinia dla rolników
Fot: pixabay.com

Wojewoda podlaski powołał zespół ekspertów, który ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń. We wtorek (30.09) zaczęła działać specjalna infolinia, na której rolnicy otrzymają wszelkie informacje o tej groźnej chorobie.

Przy wojewodzie podlaskim został powołany zespół, do zadań którego będzie należało m.in. informowanie posiadaczy trzody chlewnej o sposobie postępowania w strefie zapowietrzonej i zagrożonej oraz w strefie niebieskiej, czerwonej i żółtej. Ponadto ma monitorować sytuację oraz wypracować propozycje zapobiegania ASF i rozwiązania problemów związanych z występowaniem choroby.

We wtorek została już uruchomiona infolinia, na której rolnicy mogą pozyskać lub przekazać informacje dotyczące posiadanych zwierząt w gospodarstwie, potrzeby przygotowania do odbioru zwierząt z gospodarstwa oraz innych zagadnień, które powinny być przekazane do jednostek weterynaryjnych lub władz centralnych, tak aby mogły szybko podjąć działania.

Infolinia pod numerem tel. 85 74 39 430 będzie czynna całą dobę do odwołania. W godzinach pracy PUW (poniedziałek 8.00-16.00, wtorek-piątek 7.30-15.30) odpowiedzi na pytania będą udzielane na bieżąco, zaś w pozostałych godzinach pytania zostaną zebrane przez pracownika Zarządzania Kryzysowego, a specjaliści oddzwonią i udzielą informacji.

Ewelina Sadowska-Dubicka

Ewelina Sadowska-Dubicka

ewelina.s@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas