Białystok Online

Kryminalne

Wandale wybili szybę w fiacie i włamali się do daewoo

2016.10.27 12:19
Wandale wybili szybę w fiacie i włamali się do daewoo
Fot: Monika Zysk

Białostoccy policjanci zatrzymali 3 nastolatków, którzy włamali się do samochodu. Próbowali też do drugiego, ale zdążyli tylko wybić szybę. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem.

W miniony wtorek (25.10) dyżurny białostockiej policji został poinformowany o tym, że 3 młodych mężczyzn wybiło szybę w fiacie.

Młodzi ludzie zostali spłoszeni przez przypadkowych przechodniów i uciekli. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że ci sami młodzieńcy, tego samego dnia i w tej samej okolicy dokonali kradzieży z włamaniem do samochodu marki Daewoo.

Z informacji, które uzyskali funkcjonariusze, wynikało, że mężczyźni bezskutecznie próbowali uruchomić pojazd, do którego się włamali. W pewnym momencie 17-latek usiadł za kierownicą auta, a pozostali dwaj - w wieku 17 i 18 lat - pchali samochód.

Po chwili pojazd uderzył w stojący na parkingu skuter. Wystraszeni nastolatkowie uciekli. Policjanci zatrzymali całą trójkę i umieścili ich w policyjnym areszcie.

O dalszym losie młodych ludzi zadecyduje teraz sąd. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Monika Zysk

Monika Zysk

monika.zysk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas