Warsztaty, seanse filmowe i spacer przyrodniczy. Propozycje BOK-u na lato

2023.06.25 12:40
Białostocki Ośrodek Kultury przygotował ofertę wakacyjną dla najmłodszych mieszkańców miasta. W programie cykl inspirujących warsztatów, seanse filmowe, a także spacer przyrodniczy. To okazja do połączenia przyjemności z edukacją, a przede wszystkim do spędzenia wakacji w ciekawy sposób.
Warsztaty, seanse filmowe i spacer przyrodniczy. Propozycje BOK-u na lato
Fot: Białostocki Ośrodek Kultury
Warsztaty z MiiKADO

Białostocki Ośrodek Kultury przygotował wspaniałą ofertę dla najmłodszych mieszkańców podczas tegorocznej edycji "Akcji Lato". Pełen program atrakcji gwarantuje im spędzenie niezapomnianych wakacji. W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty, pokazy filmowe oraz fascynujący spacer przyrodniczy.

Rozpoczęcie cyklu wydarzeń będzie w poniedziałek (3.07). Otworzy je seans filmowy "Mama Mu wraca do domu" w Kinie Forum. Film opowiada historię odważnej i ciekawej świata krowy, która wyrusza w podróż odkrywając odległe zakątki naszego świata. W kolejnych dniach zaplanowano również pokazy filmowe tytułów: "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Tajemnica Skorpiona", "Miraculous: Biedronka i czarny kot" oraz "Moje życie to cyrk".

W ramach "Akcji Lato" odbędą się również liczne warsztaty dla najmłodszych. Już w poniedziałek (3.07) rozpoczną się pierwsze części warsztatów fotograficznych prowadzonych przez znanego fotografa Marcina Pawlukiewicza. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się fotografii od samych podstaw. Kontynuacja warsztatów zaplanowana jest na środę (5.07).

Wtorek (4.07) to dzień warsztatów komiksowych prowadzonych przez Tomasza Samojlika, który na co dzień zajmuje się historią przyrodniczą Puszczy Białowieskiej. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli stworzyć jednostronicową opowieść komiksową, poznając jednocześnie język komiksu i podstawy kompozycji komiksowej. Tego samego dnia odbędą się także warsztaty "Lampiony", podczas których Katarzyna Lewończuk-Barańczuk wprowadzi dzieci w twórczy świat tworzenia lampionów.

Czwartek (6.07) to kolejna okazja do twórczego działania. Przemysław PRAKTIS Sieńko poprowadzi warsztaty "Twarzostan z wykorzystaniem sprejów", na których uczestnicy będą mogli nauczyć się o sztuce ulicznej i procesie artystycznego samorozwoju. Korzystając ze sprejów, każde dziecko będzie mogło stworzyć własne dzieło inspirowane twórczością prowadzącego.

Kolejne warsztaty odbędą się we wtorek (11.07). Katarzyna Lewończuk-Barańczuk zaprasza dzieci na "Podróż dorożką". Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić wystawę "Białystok młodego Zamenhofa" oraz skonstruować dorożkę zaprzężoną w dwa konie.

Środa (12.07) to dzień warsztatów "Słowiańscy Superbohaterowie", które przeniosą uczestników w fascynujący świat słowiańskich mitów i baśni. Dodatkowo, odbędą się także warsztaty "Doodlowanie i abstrakcja", podczas których dzieci zgłębią tajniki linii, wzorów i kształtów, a także nauczą się czerpać radość z zabawy kolorami.

Nie tylko wtorek (11.07) i środa (12.07), ale także czwartek (13.07) i piątek (14.07) oferują liczne warsztaty zorganizowane przez edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Będą to kolejno: "Laboratoria Przyszłości: Gogle VR", "Laboratoria Przyszłości: Robot Photon i Fable", "Laboratoria Przyszłości: Sieci neuronowe" oraz "Laboratoria Przyszłości: Smart Floor".

W ramach "Akcji Lato" odbędzie się także fascynujący spacer przyrodniczy "Odkrywamy tajemnice Parku i Lasu Zwierzynieckiego". Prowadzić go będzie Paweł Średziński, miłośnik przyrody i pomysłodawca inicjatywy "Dziki Białystok". Uczestnicy będą mieli okazję poznać nie tylko przyrodę, ale także historię tego miejsca. Dowiedzą się więcej o dzikich mieszkańcach Białegostoku oraz jak postępować, gdy napotkają dzika na spacerze. Spacer będzie również okazją do bliższego poznania przyrody i historii Białegostoku, a każde dziecko stanie się małym odkrywcą.

"Akcja Lato" organizowana przez Białostocki Ośrodek Kultury obiecuje wspaniałe wakacyjne przygody dla najmłodszych. Bogaty program z różnorodnymi warsztatami, pokazami filmowymi i spacerem przyrodniczym zapewni dzieciom niezapomniane wspomnienia i mnóstwo radości. Nie można przegapić tej wakacyjnej okazji do nauki, kreatywności i zabawy w samym sercu Białegostoku.

Więcej informacji: Akcja Lato 2023

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1269 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39