Wasilków. Budżet obywatelski zdominowały inwestycje muzyczne

2017.10.26 16:54
Rozstrzygnięto tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego w Wasilkowie. Zrealizowane zostaną 3 z 11 zgłoszonych projektów. Dwa z nich są bardzo... muzyczne.
Wasilków. Budżet obywatelski zdominowały inwestycje muzyczne
Fot: C.Andrejczuk/wasilkow.pl
Wasilków

Trzecia już edycja budżetu obywatelskiego w Wasilkowie była rekordowa pod względem ilości zgłoszonych projektów – było ich aż 11. Głosowanie trwało 10 dni – od 3 do 13 października i znane są już jego wyniki.

Zostało złożonych w sumie 3618 ważnych kart. Najwięcej głosów uzyskał projekt „Z dekretu Króla Zygmunta Augusta – Plecak ucznia w szkolnej szafce”, który wybrało 1600 osób. Zakłada on zakup szafek szkolnych dla każdego ucznia klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie. Koszt tego projektu to 75 tys. zł. Czyli dokładnie tyle samo ile drugie w głosowaniu przedsięwzięcie „Podniesienie rangi Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa poprzez zakup instrumentów wraz z akcesoriami i wyposażeniem transportowym”, który z kolei otrzymał 995 głosów. W jego ramach mają zostać zakupione 2 puzony, 2 trąbki, 4 klarnety, 2 flety, zestaw perkusyjny, werbel marszowy i zestaw timptom. W planach jest też zakup instrumentów nietypowych, takich jak: 2 waltornie, saksofon barytonowy, eufonium, trąbka piccolo. Dodatkowo projekt zakłada nabycie niezbędnych akcesoriów i futerałów transportowych.

Zgodnie z regulaminem do realizacji na przyszły rok przechodzą projekty z największą ilością głosów i do wyczerpania całej kwoty, czyli 160 tys. zł. Jako, że pierwsze dwa zakładają wydanie 150 tys, to jako trzeci do realizacji przeszedł pomysł „Słoneczne rytmy w przedszkolu”, który zakłada wzmocnienie wychowania muzycznego w przedszkolach (na ul. Polnej i ul. Sienkiewicza) poprzez zakup sprzętu muzycznego, nagłaśniającego i instrumentów muzycznych. Będzie to kosztować równo 10 tys. zł i zebrało 142 głosy, czyli sporo mniej niż 3 w losowaniu projekt stworzenia zewnętrznej siłowni i kąciku malucha na os. Lisia Góra (628 głosów) poparcia.

Projekty wskazane przez mieszkańców do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 zostają umieszczone przez Burmistrza w projekcie budżetu Gminy Wasilków na kolejny rok budżetowy i zostaną zrealizowane do 30 czerwca 2018 r.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1683 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39