Wbił znajomemu nóż w plecy. Bo "gapił się na niego"

2023.05.05 10:14
Policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna na ulicy zaatakował trzy lata młodszego znajomego, bo ten spojrzał na niego. Wbił mu nóż w plecy i uciekł.
Wbił znajomemu nóż w plecy. Bo "gapił się na niego"
Fot: KMP Suwałki

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 30-latka.

- Dyżurny suwalskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie, ugodzonym nożem w plecy. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z patrolówki. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 30-latek został zaatakowany, gdy rozmawiał pod jednym z lokali w mieście. W pewnym momencie podszedł do niego znajomy i wszczął potyczkę słowną. Zarzucał, że mężczyzna "gapi się na niego". Gdy suwalczanin próbował odejść znajomy podbiegł i wbił mu nóż w plecy - przekazali suwalscy policjanci.

Napastnik uciekł pozostawiając pokrzywdzonego. Ciężko zraniony 30-latek trafił do szpitala. Mundurowi ustalili, że napastnikiem był 33-letni suwalczanin, który wcześniej świętował swoje urodziny w lokalu.

- Mężczyzna ukrywał się przed policjantami, ale następnego dnia wpadł w ręce kryminalnych. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 30-latka - poinformowali funkcjonariusze z KMP Suwałki.

Decyzją sądu 33-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany i spędzi tam najbliższe trzy miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu nawet dożywocie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1608 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39