Weekend w Białymstoku. Czeka nas piknik, targi i wiele więcej

2024.07.05 07:06
W najbliższy weekend (5-7 lipca) mieszkańców Białegostoku czeka wiele atrakcji. Pokazy filmowe, koncerty i wystawy, ale także piknik i targi.
Weekend w Białymstoku. Czeka nas piknik, targi i wiele więcej
Fot: Rock na Bagnie/FB,Materiały organizatorów,Pixabay

PIĄTEK, 5 lipca

Rock na Bagnie XIV

W ramach festiwalu Rock na Bagnie XIV odbędą się koncerty na scenie głównej w Goniądzu. W piątek wystąpią: Flaming Heart, Royal Kids of the 1977, Devaner, Nice Work, Eye for an Eye, Lorien, Prawda, Authority Zero, Strachy na Lachy, Illusion oraz Siekiera. W sobotę (6 lipca) planowane są z kolei występy: Czerwone Kościoły, Royal Spirit, Jaws, The Rebels, Acapulco, Leniwiec, Sexbomba, Pidżama Porno, The Casualties i The Exploited.

Więcej informacji: Największy festiwal rockowy w regionie odbędzie się już w tym tygodniu!

Kultura na weekend (5-7 lipca)XXIX Katedralne Koncerty Organowe

Na scenie Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP w Białymstoku w ramach XXIX Katedralnych Koncertów Organowych wystąpi Wiktor Brzuchacz. W programie wieczoru m.in. J. S. Bach, S. Moniuszko, W. Brzuchacz oraz C. Balbastre.

Więcej informacji: XXIX Katedralne Koncerty Organowe


Wystawa fotografii autorstwa Michała Kłusewicza w siedzibie Stowarzyszenia KLANZA

W siedzibie Stowarzyszenia KLANZA odbędzie się wystawa fotografii autorstwa Michała Kłusewicza, fotografa specjalizującego się w zdjęciach dzikiej przyrody. Na wydarzeniu będzie można zobaczyć prace jego autorstwa oraz spotkać fotografa osobiście.

Więcej informacji: Wystawa fotografii autorstwa Michała Kłusewicza w siedzibie Stowarzyszenia KLANZA


1. Urodziny Sklepu Charytatywnego Fundacji Dialog

W ramach 1. Urodzin Sklepu Charytatywnego Fundacji Dialog trwa zbiórka odzieży. Każdy kto przyniesie ubrania otrzyma upominek (do 10 lipca). Na klientów czekają również prezenty i poczęstunek.

Więcej informacji: Sklep Charytatywny Fundacji Dialog świętuje urodziny. Na białostoczan czeka wiele atrakcji


Tarasowo-Koncertowo: Maja Miro & Patrycja Betley - MAJNE HENT/MOJE DŁONIE

W Centrum im. Ludwika Zamenhofa, w ramach cyklu Tarasowo-Koncertowo wystąpią Maja Miro & Patrycja Betley - MAJNE HENT/MOJE DŁONIE. Inspiracją dla tego projektu są wiersze poetek jidysz, które zostały przetłumaczone w ostatnich latach na język polski.

Więcej informacji: Tarasowo-Koncertowo: Maja Miro & Patrycja Betley - MAJNE HENT/MOJE DŁONIESOBOTA, 6 lipca

Kino Plenerowe: Pieśni wielorybów

Na placu przy Białostockim Ośrodku Kultury odbędzie się kolejny seans w ramach kina plenerowego. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć "Pieśni wielorybów". Uczestnicy zostaną zabrani w podróż po Afryce, Azji, Oceanii, Arktyce i Antarktydzie.

Więcej informacji: Kino Plenerowe: Pieśni wielorybów

Kultura na weekend (5-7 lipca)Koncert Dorian's Steaming Shadow & Madegg

W 6-ścianie wystąpią Dorian's Steaming Shadow i Madegg. Dorian's Steaming Shadow to kwartet wykonujący muzykę z połączenia post-punku, rocka gotyckiego, alternatywy i dream popu. Madegg to z kolei grupa nawiązująca do rocka z lat 90. Oba zespoły pochodzą z Białegostoku.

Więcej informacji: Dorian's Steaming Shadow & Madegg


Pokaz przedpremierowy: "Wredne liściki"

W kinie Forum odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu "Wredne liściki". Produkcja przedstawia historię Edith, która otrzymuje listy od nieznanego nadawcy. O ich autorstwa oskarża swoją sąsiadkę Rose. Z czasem anonimowe listy zaczynają docierać do większej liczby osób.

Więcej informacji: Pokaz przedpremierowy: "Wredne liściki"


Piknik jak za PRL

W Galerii Alfa odbędzie się piknik jak za PRL. Na miejscu m.in. jedzenie z grilla, wata cukrowa, zabawy dla najmłodszych, legendarna pralka Frania i inne gadżety z epoki PRL oraz wystawa klasycznych samochodów.

Więcej informacji: Piknik jak za PRL


Cyrk Zalewski

W Namiocie Cyrku Zalewski wystąpi Cyrk Zalewski. Będzie można zobaczyć m.in. linoskoczków, akrobatów na żyrandolu, linie pionowej i w wielkiej kuli wypełnionej wodą. Wystąpią również mistrzowie podniebnych ewolucji, magicy, żonglerzy, clown Bartolini i kaskaderzy na wahadle i motorach. Cyrk Zalewski zaprasza również w niedzielę (7 lipca).

Więcej informacji: Cyrk ZalewskiNIEDZIELA, 7 lipca

Targi Vintage Białystok Vol. 3

Na Młynowej odbędą się trzecie Targi Vintage w Białymstoku. Na miejscu będą wystawcy z wielu regionów. Zagości antykwariat z Warszawy z książkami i płytami winylowymi. Będzie można zakupić perełki z drugiej ręki, w tym m.in. ubrania i rzeczy handmade.

Więcej informacji: Targi Vintage Białystok Vol. 3

Kultura na weekend (5-7 lipca)Letnie granie: Diva's night | Od Lady Gagi do Whitney Houston

W ramach Letniego Grania na scenie wystąpi Marta Burdynowicz, która wykona przeboje legendarnych popowych artystek, takich jak Adele, Whitney Houston, Tina Turner, Celine Dion czy Lady Gaga. Towarzyszyć jej na scenie będzie Karina Komendera.

Więcej informacji: Letnie granie: Diva's night | Od Lady Gagi do Whitney Houston


SloWołkow Tour

Sprzed Ratusza w Białymstoku wystartuje SloWołkow Tour. Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa zaprasza na wspólny spacer do siedziby w Turośni Kościelnej. Muzeum mieści się u progu Narwiańskiego Parku Narodowego.

Więcej informacji: SloWołkow Tour


Sentido: "Osiecka orientalnie"

W ramach Lata w Mieście 2024 w Pawilonie Włoskim Pałacu Branickich odbędzie się koncert "Osiecka orientalnie". Wystąpi zespół Sentido. Będzie można usłyszeć najpiękniejsze utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej.

Więcej informacji: Sentido: "Osiecka orientalnie"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

715 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39