Wejście główne do urzędu będzie zamknięte. Rusza duża przebudowa

2024.03.04 13:05
Osoby, które chcą załatwić sprawy w starostwie, muszą wiedzieć, że nie dostaną się do budynku głównym wejściem. Przez prawie trzy miesiące będą wchodzić i wychodzić z innej strony.
Wejście główne do urzędu będzie zamknięte. Rusza duża przebudowa
Fot: Starostwo Powiatowe w Białymstoku

Budynek Starostwa Powiatowego w Białymstoku, znajdujący się przy ulicy Borsuczej 2, się rozbudowuje. Prace remontowe potrwają prawie trzy miesiące, do końca maja.

- To duża, ale konieczna zmiana. Buduje się nowe skrzydło starostwa i tam też, od strony ulicy Wiewiórczej, będzie wejście główne do urzędu – zapowiada starosta Jan B. Perkowski.

Nowe skrzydło - u zbiegu ulic Wiewiórczej i Borsuczej - może być oddane do użytku już w wakacje. Na tem moment trwają tam prace wykończeniowe, obiekt trzeba jeszcze umeblować. Na ulicę Borsuczą przeniosą się wydziały, porozrzucane dziś w innych częściach miasta, czyli geodezja, drogowcy oraz centrum pomocy rodzinie.

W związku z prowadzonymi robotami od 4 marca wejście główne do budynku starostwa będzie zamknięte. Pracownicy i mieszkańcy powiatu dostaną się do środka jedynie wejściem dla osób niepełnosprawnych – które zlokalizowane jest na tyłach urzędu, od strony parkingu.

- Obecne wejście od strony ulicy Borsuczej zostaje, ale będzie przebudowane i zmniejszone – dodaje Jan B. Perkowski.

Koszt przebudowy wynosi 30 milionów złotych, gdzie blisko połowę stanowi dofinansowanie z budżetu państwa.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1038 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39