Wertep. Międzynarodowy Festiwal Teatralny rozrasta się

2011.07.22 00:00
Wertep rozrasta się - w czasie (potrwa dwa tygodnie) i w przestrzeni (obejmie sześć miejscowości). Pojawi się w Michałowie (25 lipca), Narewce (30 lipca), Kleszczelach (31 lipca), Czeremsze (5 sierpnia), Białowieży (6 sierpnia) i Hajnówce (7 sierpnia), a od 2 do 8 sierpnia trwać będą tzw. imprezy towarzyszące - art warsztaty, koncerty.
Wertep. Międzynarodowy Festiwal Teatralny rozrasta się
Fot: materiały organizatora
Teatr Tańca NordenFra z Danii

Powiększa się liczba zespołów - w tym roku wystąpi 17. Rośnie liczba spektakli - do obejrzenia jest ponad 20 różnych widowisk. W sumie w trakcie festiwalu zagranych zostanie ponad 80 przedstawień. Wertep nabiera coraz bardziej międzynarodowego charakteru. Poza festiwalowym trzonem, który tworzy A3Teatr, Walny Teatr i Kapela Hałasów - każdy team z inną artystyczną propozycją - w tym roku odwiedzą nas aż trzy zespoły z Danii, mim z Hiszpanii, wędrowny błazen - filozof z Indii, konstruktor lalek gigantów z Francji. Ponownie zagra też Lwowski Teatr Woskresinnia z Ukrainy, który w ubiegłym roku zdobył na Podlasiu grono fanów.

Jak zwykle będą spektakle dla dzieci i dorosłych, kameralne sztuki i wielkie widowiska. Festiwal nawiązuje do dawnej tradycji wędrownych teatrów, zwanych wertepowymi (działającymi na wschodnich rubieżach Polski), popularyzuje współczesną scenę w okolicy gdzie nie funkcjonuje żaden teatr i zachęca do artystycznych działań lokalną społeczność.

III Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. W jego realizację zaangażowały się także samorządy lokalne. Organizatorem jest Stowarzyszenie Teatralne Pocztówka.

Szczegółowy program.

andy

770 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39