Weź udział w loterii PIT-owej. Do wygrania rowery, klimatyzatory i inne sprzęty

2024.02.29 17:29
Wcześniej główną nagrodą był samochód, a potem mieszkanie. Tym razem nagród jest więcej, ale mają one niższą wartość. Jakie wymagania trzeba spełnić, by wziąć udział w loterii? Sprawdź!
Weź udział w loterii PIT-owej. Do wygrania rowery, klimatyzatory i inne sprzęty
Fot: UM Wasilków
W 2023 roku główną nagrodą było mieszkanie

15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła w usłudze Twój e-PIT wstępnie wypełnione zeznania podatkowe. Niedawno wojewoda Jacek Brzozowski zachęcał do przekazania 1,5 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, które działają na terenie województwa podlaskiego - szczegóły: Niedługo rusza usługa Twój e-PIT. 1,5 proc. podatku zostaw w Podlaskiem!.

Loteria PIT-owa po raz 6.

Również tego dnia wystartowała szósta edycja loterii PIT-owej "Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!".

- W loterii mogą uczestniczyć mieszkańcy, którzy rozliczyli podatek w Drugim Urzędzie Skarbowym w Białymstoku, mieszczącym się przy ulicy Plażowej, wskazując w deklaracji PIT za rok 2023 miejsce zamieszkania w naszej gminie - wyjaśnia Urząd Miejski w Wasilkowie.

Warunkiem zgłoszenia udziału jest wskazanie w deklaracji PIT za rok 2023 miejsca zamieszkania w gminie Wasilków i wypełnienie krótkiego zgłoszenia na stronie pitwwasilkowie.pl. Taki mieszkaniec będzie miał jeden los w loterii.

Co ciekawe, osoby zameldowane w gminie mają większe szanse na wygraną.

- Wpisz na stronie internetowej wasilkowski adres zameldowania – będziesz miał wtedy 2 losy w loterii i większe szanse na wygraną - dodaje magistrat.

Do wygrania 50 atrakcyjnych nagród

Na zwycięzców czeka 30 rowerów górskich, 1 klimatyzator ścienny z usługą montażu od firmy Klimka, 4 wyciskarki Kuvings, 7 smartfonów, 6 smartwatchy i 5 blenderów. Klimatyzator i wyciskarka zostały ufundowane przez zewnętrzne firmy, mające swoją siedzibę w gminie Wasilków.

Jaki jest cel loterii?

Głównym celem loterii jest powiększenie dochodów podatkowych gminy Wasilków. Wpływy z podatków dochodowych to najistotniejsza część budżetu gminy. 38 procent podatku dochodowego PIT trafia do budżetu gminy, w której mieszkamy pod warunkiem, że w deklaracji wskażemy miejsce zamieszkania w tej gminie. Dzięki wpływom z podatków gmina ma środki na rozwój i realizację lokalnych inwestycji.

W loterii można wziąć udział do 5 maja. Losowanie nagród odbędzie się 8 maja.

Dla przypomnienia - w poprzednich latach nagrody były jeszcze atrakcyjniejsze. Przykładowo w 2022 roku zgłosiło się 3 tysiące osób, a główną nagrodą był samochód Suzuki Swift Hybrid w kolorze czerwonym. Do mieszkańców gminy Wasilków trafiły również: 3 wyciskarki Kuvings, robot sprzątający iRobot, 3 ekspresy do kawy DeLonghi, 5 smartfonów Xiaomi oraz 10 smartwatchy Huawei – łącznie 23 atrakcyjnych nagród. Natomiast w 2023 roku była rekordowa pula nagród - o wartości 407 tysięcy złotych. Nagrodą główną było wówczas mieszkanie o powierzchni 47 metrów kwadratowych na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie, zasponsorowane przez Yuniversal Podlaski. Dodatkowo rozlosowano także: klimatyzator ścienny z montażem, wyciskarkę, 3 telewizory 50 cali i 8 frytkownic beztłuszczowych.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1089 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39