Wicewojewoda podlaski oskarżony. Wojciechowi Dzierzgowskiemu grozi 5 lat więzienia

2015.04.29 00:00
Do białostockiego sądu rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi Dzierzgowskiemu. Wicewojewoda podlaski miał podawać m.in. nieprawdziwe informacje w oświadczeniach majątkowych.
Wicewojewoda podlaski oskarżony. Wojciechowi Dzierzgowskiemu grozi 5 lat więzienia
Fot: ESD
Wojciech Dzierzgowski

Oficjalne śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych wicewojewody podlaskiego prowadziła prokuratura z Olsztyna. Zawiadomienie do białostockiej prokuratury okręgowej złożyło Centralne Biuro Antykorupcyjne, które przeanalizowało oświadczenia majątkowego wicewojewody. Według prokuratury, wicewojewoda podlaski miał złożyć nierzetelne informacje w latach 2007-2011. Wtedy właśnie ubiegał się o uzyskanie kredytów w wysokości od 10 tys. zł do nawet 135 tys. zł. Dodatkowo Wojciech Dzierzgowski jest oskarżony o wpisanie nieprawdziwych informacji w 9 swoich oświadczeniach majątkowych, nie ujmując w nich poszczególnych kredytów.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wyłączyła się z prowadzenia sprawy. Olsztyńscy śledczy postawili wicewojewodzie podlaskiemu łącznie 13 zarzutów. Sprawą wkrótce zajmie się Sąd Rejonowy w Białymstoku. Wojciechowi Dzierzgowskiemu grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

590 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39