Więcej miejsc pracy po rozbudowie Żubrówki

2010.02.24 00:00
Kilkanaście milionów złotych będzie kosztowała rozbudowa Hotelu Żubrówka w Białowieży. Inwestycja nie tylko przyciągnie do Białowieży turystów. To także nowe miejsca pracy.
Więcej miejsc pracy po rozbudowie Żubrówki
Fot: Hotel Żubrówka

- Jesteśmy przekonani, że rozbudowa hotelu, budowa basenu oraz profesjonalnego SPA bez względu na sytuację gospodarczą przyniesie pozytywne efekty - mówi Jan Bagiński, szef marketingu w Best Western Hotel Żubrówka. - Wbrew pozorom - zainteresowanie usługami na wysokim poziomie ciągle rośnie - pobyty rekreacyjne od jakiegoś czasu są bardzo modne i poszukiwane przez coraz większą liczbę osób.

Ale rozbudowa nie tylko przysporzy turystów Białowieży. To także miejsca pracy. W sumie dzięki inwestycji zatrudnienie wzrośnie o 15-20 osób. Zwiększyła się liczba pracowników w Centrum SPA, kilka kolejnych osób to obsługa kompleksu basenowego (ratownicy, recepcja basenowa), wzrosła też liczba zatrudnionych pokojówek, kelnerów, pracowników technicznych. Pojawiły się nowe stanowiska pracy, m.in. kierownik SPA, kierownik techniczny. Łącznie hotel zatrudnia 100 osób.

Koszt inwestycji to 13 mln zł. Cztery miliony, czyli 30 proc. wartości przedsięwzięcia pokryła Unia w ramach wsparcia inwestycyjnego przedsiębiorstw z branży turystycznej. Resztę sfinansował z własnych pieniędzy i kredytu właściciel Żubrówki - spółka Iwa z Białowieży.

andy

457 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39