Wiele miesięcy nie trenował, a i tak został brązowym medalistą mistrzostw Polski

2022.11.08 17:12
Szymon Godun z KS-u Wschód wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Zawody odbyły się w Janowie Lubelskim.
Fot: KS Wschód

W dniach 4-6 listopada 2022 r. rozgrywane były XXI Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, w których wystartowało 210 zawodników z 47 klubów z całego kraju.

Stoczono w sumie 365 pojedynków, a białostocki KS Wschód reprezentowali Shakhban Irshakhov (kat. do 35 kg, 5. miejsce) oraz Szymon Godun, który w zmaganiach do 52 kg stanął na najniższym stopniu podium, dzięki czemu zawodnik ten może się pochwalić wyjątkowym wyczynem. Otóż Szymon przywiózł medal z Mistrzostw Polski Młodzików już po raz trzeci z rzędu.

Białostockiemu zapaśnikowi należą się tym większe słowa uznania, gdyż Godun przystąpił do rywalizacji po poważnej kontuzji, która to na 7 długich miesięcy wykluczyła go z treningu na macie. Opisywany sportowiec przygotowania zaczął dopiero na początku września, a poprzedzone były one długą rehabilitacją oraz przygotowaniem motorycznym.

Warto również wspomnieć, że Szymon pod koniec września, praktycznie z marszu, zdobył jeszcze srebrny medal Pucharu Polski Kadetów w kategorii do 51 kg w zapasach w stylu klasycznym, natomiast w październiku wywalczył on też mistrzostwo makroregionu w stylu klasycznym do 52 kg oraz brązowy krążek w stylu wolnym.