Wielka moda w Operze. Fashionable East otwarte [ZDJĘCIA]

2015.07.31 00:00
Pokazem kolekcji Michała Starosta & Pachnącej Szafy została w czwartek (30.07) otwarta impreza Fashionable East. Jej trzecia edycja odbywa się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Wielka moda w Operze. Fashionable East otwarte [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun
Pokaz kolekcji "Flower Chic" na otwarcie Fashionable East

Michał Starost to jeden z najbardziej wszechstronnych i uznanych polskich projektantów. Podobnie jak przed rokiem, to jego kolekcja została pokazana na otwarcie Fashionable East.

Suknie inspirowane zapachem

Wspólnie z marką Pachnąca Szafa Starost zaprezentował "Flower Chic", kolekcję o charakterze haute couture, inspirowaną zapachem i kwiatami. Stroje były delikatne, kobiece, pełne wdzięku. Wybieg dla modelek ustawiony został na scenie Opery, tam też zasiadła większa część publiki. Wcześniej można było także obejrzeć widowiskowy pokaz fryzur Dawida Mazerskiego (modelki prezentowały się też przed budynkiem) oraz wystawę torebek Elżbiety Smoleńskiej.

- Cieszymy się, że Białystok po raz trzeci jest centrum mody - powiedział wiceprezydent Rafał Rudnicki, który przypomniał też włókienniczą historię naszego miasta. - Żeby wiedzieć, jakie trendy panują w modzie, trzeba być w Operze. Centrum modowego świata jest tutaj - dodawał.

Co przed nami?

Dziś zostanie wręczony Diament Mody, którym organizatorzy wyróżniają najwybitniejszych twórców mających największy wkład w polskie wzornictwo, tworzenie polskiej mody i propagowanie jej na świecie. Oczywiście nie zabraknie też pokazów mody. W bloku Fashion Run zaprezentują się młodzi projektanci - Aneta Popławska, Serafin Andrzejak oraz duet Yan Novac & Maria Fudakowska. Kolejne pokazy w bloku Fashion Now. Projekty białostoczanki Barbary Piekut powstają z myślą o kobietach umiejących cieszyć się swoją kobiecością. Nie zabraknie sukni zaprojektowanej dla Justyny Steczkowskiej na "Sabat czarownic". Druga białostoczanka to Alicja Czarniecka, która stworzyła markę Sax35th. Będzie też gość z Ukrainy - Sergey Cherkas. W bloku Fashion Star zaprezentuje się Natasha Pavluchenko.

Jutro (1.08) kolejne pokazy. Rozpocznie je prezentacja prac legendarnego polskiego projektanta i stylisty - Jerzego Antkowiaka. W bloku Fashion Now zaprezentują się Anita Żmurko-Sieradzka i Ewelina Ziemek oraz Paulina Matuszelańska. Natomiast w bloku Fashion Star - Bartosz Malewicz, AŚKA i Studio Kikala. Specjalną gwiazdą będzie Jonathan Liang z Malezji. Po pokazie jego kolekcji zaplanowano after party i pokaz prac Magdaleny Siemieńczuk/Magfashion.

Program: Fashionable East 2015

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1621 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39