Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Znamy dokładną ramówkę koncertu

2010.12.23 00:00
Afromental, Buldog, Blenders, Karolina Cicha - to tylko kilku artystów, którzy wystąpią podczas koncertu XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku. Nie zabraknie też ciekawych aukcji i imprez towarzyszących.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Znamy dokładną ramówkę koncertu
Fot: WOŚP
Białostocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziś podczas spotkania z dziennikarzami białostocki sztab WOŚP przedstawił dokładną ramówkę koncertu. Opowiedział też o aukcjach WOŚP oraz zaprezentował puszki, z którymi na ulicach Białegostoku będzie kwestowało pół tysiąca wolontariuszy.

W koncercie, który rozpocznie się kwadrans po południu na Rynku Kościuszki, wystąpią m.in. Afromental, Buldog, Blenders, Marcin Siegieńczyk z zespołem oraz Sandaless, DeMorela i Karolina Cicha. Szczegółowy program można znaleźć tutaj.

- Jako pierwszy zagra zespół Blenders. Chcemy, by ludzie wcześniej pojawili się na Rynku i bawili razem z nami - mówi Marcin Wróbel, szef białostockiego sztabu Orkiestry. - Promujemy też naszych artystów. Na "orkiestrowej" scenie wystąpi m.in. znakomita wokalistka pochodząca z Białegostoku Karolina Cicha - dodaje.

Ruszyły też WOŚP-owe aukcje. Na początek w serwisie www.aukcje.wosp.org.pl można wylicytować bilety na specjalny orkiestrowy pociąg do Walił. Będzie ich 120. Nowoczesny szynobus przejedzie trasą przez Kuriany, Zajezierce, Żednię i Sokole Białostockie, gdzie odbędą się fotostopy. W docelowych Waliłach planowany jest mały koncert z ogniskiem (wystąpi ludowy zespół Chutor).

- Warto już zacząć licytować bilety - zachęca Marcin Wróbel. Zaczynamy od 79 złotych, ale liczymy na rekordy. W zeszłym roku bilet potrafił pójść nawet za 300 zł. Marcin dodaje, że już dzwonią ludzie z całego kraju zainteresowani biletami.

Kupić będzie można też gadżety turystyczne z najodleglejszych zakątków świata. Białostocki sztab Orkiestry mieszczący się w galerii Alfa czeka na ciekawe przedmioty na kolejne aukcje.

Organizatorzy tegorocznego finału chcą także zwrócić uwagę na kampanię "Bezpieczny przejazd", której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Finał WOŚP zaplanowano na 9 stycznia. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Patronujemy imprezie.

Przeczytaj także:
Afromental na finale WOŚP. Orkiestra zagra 9 stycznia

andy

879 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39