Wielki Dzień Pszczół w Podlaskiem. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci

2017.08.04 16:54
Od 6 lat obchodzony jest Wielki Dzień Pszczół. W woj. podlaskim w ramach świętowania przygotowano sporo ciekawych zajęć dla dzieci, w tym m.in. wykonywanie świec woskowych czy budowę domków dla owadów.
Wielki Dzień Pszczół w Podlaskiem. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci
Fot: pixabay.com

Zbliża się Wielki Dzień Pszczół, który przypada na 8 sierpnia. Jednak w naszym regionie będzie on obchodzony już od najbliższej soboty (5.08).

Właśnie wtedy od godz. 12.00 do godz. 15.00 na terenie skansenu Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej zorganizowany zostanie piknik. Będzie też można zwiedzić ekspozycję dotyczącą pszczelarstwa i wziąć udział w warsztatach z wykonywania świec woskowych.

Następnie - 6 sierpnia - Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu w godz. 9.00-14.00 przeprowadzi gry i zabawy edukacyjne o tematyce pszczelej. Chętni będą też mogli uczestniczyć w zajęciach plastycznych (lepienie pszczół z masy solnej i malowanie pszczelich obrazów na drewnie) oraz warsztatach (budowa domków dla owadów). Nie zabraknie także opowieści pszczelarzy o ich pracy i pszczołach.

Natomiast 8 sierpnia od godz. 10.00 Wigierski Park Narodowy (Krzywe 82) zaproponuje grę terenową i spotkanie z pszczelarzem. Zaś - w tym samym czasie - Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego zorganizuje zabawy i quizy. Poza tym dzieci nauczą się rozpoznawania owadów. Będą też prelekcje o ochronie przyrody.

Obchody Wielkiego Dnia Pszczół zostały zainicjowane w 2011 r. w ramach programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Warto pamiętać, że przyjacielem pszczół jest ten, kto nie wypala traw i liści, używa nawozów naturalnych, sadzi rośliny rodzime i unika inwazyjnych oraz zostawia w ogrodzie "półdziki zakątek".

Zobacz też: Wielki Dzień Pszczół na Podlasiu

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

924 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39