Wielki finał IX edycji akcji MotoMikołaje Białystok [ZDJĘCIA]

2021.12.05 14:44
W niedzielę (5.12) odbył się finał akcji MotoMikołaje. Ulicami Białegostoku przejechała wesoła parada Mikołajów na motocyklach. Wszystko w szczytnym celu: pomocy dzieciom z domów dziecka.
Wielki finał IX edycji akcji MotoMikołaje Białystok [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

To już IX edycja MotoMikołajów w Białymstoku.

MotoMikołaje spotykają się w wielu miastach w Polsce, by wspierać potrzebujących. Jest to impreza których głównymi uczestnikami są motocykliści, choć nie tylko. Z powodu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia motocykliści kwestują na różnorodne cele.

Jedni zbierają dla dzieci z Domu Dziecka, inni na sprzęt dla szpitali. Łączy ich jedno: miłość do dwóch kółek i chęć pomocy innym.

Akcja w Białymstoku rozpoczęła się w listopadzie. 26 i 27 listopada odbyły się MotoMikołajowe Kwesty, w trakcie których wolontariusze zbierali do puszek pieniądze. Zostały one przekazane wspieranym jednostkom - Domom Dziecka z Białegostoku, Krasnego i Supraśla oraz w tym roku - Regionalnej Placówce Opiekuńczo - Terapeutycznej w Ignatkach. MotoMikołaje od otwarcia do zamknięcia kwestowali w Galerii Jurowieckiej oraz 9 Lidlach na terenie Białegostoku.

Odbyły się także licytacje gadgetów i voucherów, z których przychód w całości przekazano na rzecz akcji.

W niedzielę (5.12) w ramach finału akcji odbyła się parada MotoMikołajów. Przejechali oni ulicami Białegostoku do Folwarku Nadawki w Wasilkowie, gdzie wręczyli prezenty dzieciom z Domów Dziecka z Białegostoku, Supraśla, Krasnego oraz Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Ignatkach.

Portal BiałystokOnline.pl patronował wydarzeniu.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1381 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39