Wielki powrót po dziesięciu latach. Będzie można zawalczyć o puchar

2024.05.14 14:19
Wkrótce Białystok zamieni się w prawdziwe centrum dla fanów gry scrabble. Nadchodzą V Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w Scrabble o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku.
Wielki powrót po dziesięciu latach. Będzie można zawalczyć o puchar
Fot: Pixabay.com

W sierpniu 2014 roku Białystok stał się centrum rozgrywek kultowej gry, będąc miejscem IV Otwartych Mistrzostw Białegostoku w Scrabble o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta. Nie tylko miejscowi gracze wzięli udział w zawodach, lecz także entuzjaści z różnych zakątków Polski. Koronę mistrza zdobył wtedy Marek Reda, reprezentujący wieś Dębówka z województwa mazowieckiego. Teraz, po dziesięciu latach oczekiwania, Polska Federacja Scrabble ponownie zaprasza do udziału w rozgrywkach scrabble, organizując V Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w Scrabble o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku.

- Bardzo zależy nam aby zachęcić do wzięcia udziału przede wszystkim osoby debiutujące z Białegostoku i okolic. Przewidujemy nagrodę dla najlepszego debiutanta. Wraz z Klubem osiedlowym "Kaktus" gdzie białostoccy Scrabbliści spotykają się co wtorek chcemy żeby w Scrabble grało jak najwięcej osób - informuje jeden z organizatorów wydarzenia.

Na liście uczestników V Otwartych Mistrzostw Białegostoku w Scrabble o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku znalazło się już prawie 50 nazwisk z różnych regionów Polski. Aby zgłosić swój udział, wystarczy odwiedzić stronę internetową Polskiej Federacji Scrabble i wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz opłacić wpisowe. Pierwsze trzy miejsca zdobywają puchar oraz nagrodę pieniężną. Nagroda za pierwsze miejsce to aż 1 tys. zł. Przewidywana jest również nagroda za najlepszy debiut oraz dla najlepszego białostoczanina. Sędzią rozgrywek będzie Andrzej Gostomski.

Wydarzenie organizowane jest przez Klub Litermaniak oraz Osiedlowy Klub "Kaktus".

V Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w Scrabble o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku odbędą się w sobotę (18 maja) i niedzielę (19 maja) w Hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji: V Otwarte Mistrzostwa Białegostoku o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39