"Wieloryb" zostanie pokazany w ramach Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych

2023.01.17 18:00
Nowy film Darrena Aronofskiego "Wieloryb" wzbudza ogromne zainteresowanie. To poruszająca historia o próbie pogodzenia się z własnym życiem. Pokaz przedpremierowy filmu odbędzie się w ramach Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych "W głębi" w Kinie Forum.
"Wieloryb" zostanie pokazany w ramach Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych
Fot: Materiały prasowe

Darren Aronofski to twórca tak uznanych filmowych dzieł jak "Requiem dla snu" czy "Czarny łabędź".

Jego najnowszy film "Wieloryb" zachwyca krytyków i publiczność. Został on dostrzeżony na Festiwalu w Wenecji, a Brendan Fraser za swoją rolę został nominowany do Złotego Globu dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym.

"Wieloryb" to opowieść o człowieku, który od lat żyje na jakimś marginesie świata. Charlie jest chorobliwie otyły i nie może ruszyć się ze swojego mieszkania. Odtrącony nawet przez własną rodzinę i bliskich, zmierza ku przepaści. Jednak jeden impuls powoduje, że budzi się w nim płomień nadziei. Charlie podejmuje więc próbę nawiązania kontaktu ze swoją dawno niewidzianą córką. Charlie bardzo boi się tego spotkania, jednak tli się w nim wiara, że jeszcze nie wszystko stracone. Jest świadomy, że może ryzykować utratę ostatniego złudzenia.

Daily Telegraph tak pisał o filmie: Przenikliwa, poruszająca przypowieść o próbie pogodzenia się z własnym życiem, opowiedziana z iście biblijną siłą.

Prelegentką podczas spotkania, które odbędzie się w piątek (20.01) o godz. 19:00 w Kinie Forum, będzie Iza Trybus. Bilety są do nabycia w kasie Kina Forum lub przez stronę internetową Białostockiego Ośrodka Kultury.Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych "W głębi" to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u "GAG" z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1325 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39