Wiersze Bolesława Leśmiana w wersji muzycznej [KONKURS]

2023.08.29 15:54
Odbędzie się koncert "Szabat u Leśmiana". W ramach wydarzenia na scenie wystąpią artyści, którzy zaprezentują twórczość Bolesława Leśmiana w wersji muzycznej.
Wiersze Bolesława Leśmiana w wersji muzycznej [KONKURS]
Fot: Materiały prasowe

"Szabat u Leśmiana" to koncert, podczas którego wystąpi Adam Szabat, czyli wszechstronny artysta z Hrubieszowa, który w ramach wydarzenia zaprezentuje swoje interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana. Dla przypomnienia, Bolesław Leśmian to jeden z najbardziej znanych polskich poetów, przedstawiciel literatury dwudziestolecia międzywojennego. Za jego najbardziej znane dzieła uznaje się chociażby zbiory wierszy "Napój cienisty" i "Łąka", a także cykl erotyków "W malinowym chruśniaku".

Koncert "Szabat u Leśmiana" będzie nie tylko hołdem dla samego poety, lecz także opowieścią o jego związku z Hrubieszowem, ponieważ to właśnie tam powstał tomik poezji pt. "Łąka". Aranżację instrumentalną na gitarze zapewni Waldemar Korzeniowski, współtwórca hrubieszowskiego Teatru Piosenki "Młyn", a także skrzypek Maksymilian Wosk.Koncert odbędzie się w piątek (1.09) w 6-ścian Rock&Roll Pub.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać podwójne bilety na wydarzenie. Można wziąć z nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Szabat u Leśmiana

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1246 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39