Wigry lepsze od Garbarni. Kuriozalny błąd Cabaja

2018.08.31 20:27
Suwalskie Wigry dopisały do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Podopieczni Kamila Sochy pokonali w piątek (31.08) 2:1 Garbarnię Kraków, dzięki czemu - do czasu rozegrania innych spotkań - podlaski zespół zasiadł na pozycji wicelidera Fortuna I Ligi.
Fot: Wigry Suwałki

Młodość po raz kolejny pokazała swą siłę. Mające w składzie wielu niedoświadczonych piłkarzy Wigry wygrały właśnie 3. mecz z rzędu. Tym razem suwalczanie w pokonanym polu zostawili Garbarnię Kraków.

Domowy mecz z ostatnią drużyną w tabeli rozpoczął się dla Biało-Niebieskich wręcz idealnie, gdyż już w 9. minucie spotkania stojący w bramce Marcin Cabaj przypomniał kibicom, dlaczego kiedyś był tak rozpoznawalnym zawodnikiem. Golkiper rywali zaliczył bowiem kolejną wpadkę w swojej karierze i w narożniku pola karnego dał się ograć jednemu z graczy Wigier. Piłkarzem, który zabrał futbolówkę Cabajowi był Martin Adamec. Wypożyczony z Jagiellonii Białystok zawodnik oddał następnie strzał do pustej bramki i tym samym zaliczył trafienie numer 4 w tym sezonie.

W dalszej fazie rywalizacji stroną przeważającą ciągle były Wigry, które już w 23. minucie mogły prowadzić jeszcze wyżej. Wtedy to właśnie na uderzenie zdecydował się Olszewski, lecz tym razem przyjezdnych uratował słupek.

Po zmianie stron miejscowi fani w końcu jednak mogli ponownie podskoczyć z radości. Niedługo po wznowieniu gry w polu karnym przeciwników padł bowiem Filip Karbowy, który chwilę później - wykorzystując jedenastkę - zmienił rezultat pojedynku na 2:0.

Mimo to w końcowej fazie starcia emocji nie brakowało. Stało się tak, gdyż Garbarnia - za sprawą Łukasza Pietrasa - zdobyła kontaktową bramkę, a na dodatek, kilkadziesiąt sekund przed wybiciem 90. minuty, z boiska wyleciał Damian Pawłowski, przez co gospodarze korzystnego wyniku musieli bronić w osłabieniu.

Ponieważ ekipa z Krakowa nie zdołała jednak doprowadzić do wyrównania, Wigry - przynajmniej do soboty (1.09) - wskoczyły na 2. miejsce w ligowej tabeli.

Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków 2:1 (1:0)
Bramki: Martin Adamec 9, Filip Karbowy 53k - Łukasz Pietras 71

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus - Karol Mackiewicz (70' Bartosz Olszewski), Damian Pawłowski, Martin Adamec, Filip Karbowy (84' Dawid Polkowski), Robert Bartczak - Kamil Sabiłło (76' Aron Stasiak)

Garbarnia Kraków: Marcin Cabaj - Szymon Kobusiński, Michał Wrześniewski, Arkadiusz Garzeł, Damian Nieśmiałowski - Filip Wójcik, Marek Masiuda (69' Karol Kostrubała), Przemysław Lech (46' Łukasz Pietras), Szymon Kiebzak - Patryk Serafin (65' Serhij Krykun), Dawid Nowak