Wigry lepsze od litewskiego ekstraklasowicza

2018.01.21 09:43
W swoim pierwszym tegorocznym sparingu Wigry Suwałki pokonały Atlantasa Kłajpeda 3:1. Gole dla Biało-Niebieskich zdobywali Mariusz Rybicki, Kamil Kościelny oraz Laurentiu Iorga.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Za Wigrami pierwszy tej zimy mecz kontrolny, w którym to podlaski I-ligowiec zmierzył się z piątą drużyną litewskiej ekstraklasy - Atlantasem Kłajpeda. Rozegrane w Mariampolu spotkanie, które odbyło się na hali z pełnowymiarowym boiskiem pokrytym sztuczną nawierzchnią, przez większość czasu toczone było pod dyktando suwalczan. To właśnie piłkarze z Podlasia stworzyli sobie pierwsze dogodne sytuacja do otwarcia wyniku, lecz na prowadzenie szybciej udało się wyjść gospodarzom. W 27. minucie Hieronima Zocha pokonał Iwaszko i było 1:0 dla Litwinów.

Taki rezultat widniał zaledwie kilkadziesiąt sekund. Chwilę po rozpoczęciu gry od środka boiska Bogusz dograł bowiem dobrą piłkę do Rybickiego, a ten strzałem w długi róg nie dał szans golkiperowi Atlantasa. Kolejnego gola - jeszcze w pierwszej połowie - zdobył Kościelny.

Po zmianie stron w obu składach doszło do kilku roszad. W bramce Wigier pojawił się wypożyczony z Jagiellonii Damian Weglarz, który w swoim pierwszym 45-minutowym występie w barwach Wigier zachował czyste konto.

Druga odsłona rywalizacji nie obfitowała już w tak wiele emocji i długo wydawało się, że nie przyniesie ona żadnych goli. Ostatecznie jednak bramka padła. Wszystko za sprawą Laurentiu Iorgi, który celnie przymierzył z rzutu wolnego i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla suwalczan.

Kolejny mecz kontrolny Wigry stoczą już w najbliższą środę (24.01). Tego dnia podlaski I-ligowiec podejmie Lietavę Jonova - aktualnie czwartą siłą na Litwie.

Atlantas Kłajpeda - Wigry Suwałki 1:3 (1:2)
Bramki: Rusław Iwaszko 34 - Mariusz Rybicki 35, Kamil Kościelny 41, Laurentiu Iorga 85

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch (46' Damian Węglarz) - Mateusz Spychała (46' Piotr Kwaśniewski), Kamil Kościelny (46' Adrian Piekarski), Rafał Remisz (67' Kamil Kościelny), Artur Bogusz (46' Bartosz Olszewski) - Mariusz Rybicki (46' Laurențiu Iorga), Robert Obst (46' Mateusz Radecki), Patryk Sokołowski (67' Robert Obst), Robert Dadok (67' Przemysław Żukowski), Serhij Pyłypczuk (67' Mariusz Rybicki) - Patryk Klimala (46' Maciej Radaszkiewicz)