Wigry nie zwalniają tempa. Biało-Niebiescy rozprawili się z kolejnym rywalem

2022.03.19 16:41
W sobotnie (19.03) popołudnie Wigry Suwałki zagrały przed własną publicznością z Wisłą Puławy. Podopieczni Grzegorza Mokrego, którzy wiosną spisują się naprawdę znakomicie, pokonali niżej notowanego przeciwnika 2:0.
Fot: Wigry Suwałki

W 2022 r. suwalskie Wigry wciąż są niepokonane. W sobotę ekipa z północno-wschodniej Polski okazała się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla Wisły Puławy. Biało-Niebiescy wyszli na prowadzenie w minucie numer 21, kiedy to skutecznym strzałem zza szesnastki kontrę własnego zespołu wykończył Mateusz Sowiński, natomiast później piłka do siatki długo wpaść nie chciała. Sytuacja zmieniła się dopiero na początku drugiej połowy, kiedy to z okolic 10. metra celnie uderzył Mikołaj Łabojko, dzięki czemu gospodarze wygrywali 2:0.

Na tym strzelanie przy ul. Zarzecze się zakończyło. Choć oba zespoły miały jeszcze swoje okazje (więcej groźnych ataków przeprowadzili suwalczanie), to jednak żaden z bramkarzy już nie skapitulował.

W następnej kolejce II-ligowa drużyna trenowana przez Grzegorza Mokrego zmierzy się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Delegacyjny mecz rozpocznie się w przyszłą sobotę (26.03) o godz. 12.00.

Wigry Suwałki - Wisła Puławy 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Sowiński 21, Mikołaj Łabojko 54

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Bojan Gvozdenović, Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Patryk Mularczyk (81' Werick Caetano) - Mariusz Rybicki (69' Michał Żebrakowski), Mikołaj Łabojko (81' Bartosz Prętnik), Bartłomiej Babiarz, Mateusz Sowiński (69' Dawid Krzyżański) - Mateusz Lewandowski (90' Kosei Iwao)

Wisła Puławy: Bartłomiej Gradecki - Krystian Bracik (85' Dominik Banach), Łukasz Wiech, Pedro Gaio (46' Błażej Cyfert) - Dominik Cheba, Krystian Puton, Carlos Daniel, Jan Flak - Stefan Ilić (61' Bartłomiej Bartosiak), Emil Drozdowicz (61' Adrian Paluchowski), Kacper Kondracki (46' Maciej Kona)