Wigry pokonały rezerwy Lecha. Suwalczanie wystąpią w barażach

2022.05.08 09:00
W 32. kolejce eWinner II Ligi Wigry Suwałki gościły na swoim obiekcie rezerwy poznańskiego Lecha. Biało-Niebiescy wygrali domowy pojedynek 2:0, a oba gole padły w ostatnich minutach spotkania.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Podopieczni Grzegorza Mokrego zapewnili sobie w sobotę (7.05) udział w barażach o awans do Fortuna I Ligi. Stało się tak, ponieważ Wigry pokonały Lecha II Poznań, a swojego starcia z Ruchem Chorzów nie wygrała Olimpia Elbląg.

Rozgrywany na stadionie przy ul. Zarzecze mecz pomiędzy suwalczanami a drugim garniturem Kolejorza nie był jakimś wybitnym widowiskiem, aczkolwiek dobrych okazji do zdobycia goli nie brakowało. Już w początkowej fazie pojedynku minimalnie zza szesnastki chybił Jakub Antczak, a po kilkunastu minutach odpowiedziały Wigry, które obiły poprzeczkę. Konkretnie uczynił to Patryk Mularczyk.

Po przerwie swoje szanse po stronie gości mieli Siergiej Kriwiec oraz Patryk Gogół, zaś w ekipie gospodarzy bliski szczęścia był Michał Żebrakowski. Niestety wspomnianemu napastnikowi zabrakło nieco precyzji, bo piłka po jego uderzeniu trafiła tylko w słupek.

Wigry znów jednak pokazały, że grają do końca. W 88. minucie akcję gospodarzy napędził Kosei Iwao, a cały ofensywny wypad świetnie sfinalizował Mateusz Lewandowski, dlatego Biało-Niebiescy nareszcie znaleźli się na prowadzeniu. Zawodnicy trenowani przez Grzegorza Mokrego wygrali ostatecznie nie 1:0, a 2:0, bo tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra futbolówkę w siatce zmieścił jeszcze Mariusz Rybicki.

W następnej kolejce eWinner II Ligi Wigry zmierzą się na wyjeździe z Garbarnią Kraków, a w serii zmagań numer 34 suwalczanie podejmą u siebie Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Wigry Suwałki - Lech II Poznań 2:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Lewandowski 88, Mariusz Rybicki 90+5

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Ozga, Łukasz Bogusławski, Rudinilson - Kacper Michalski, Mikołaj Łabojko (90' Mariusz Rybicki), Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk (65' Mateusz Sowiński), Bartosz Prętnik - Mateusz Lewandowski, Michał Żebrakowski (76' Kosei Iwao)

Lech II Poznań: Bartosz Mrozek - Igor Kornobis (68' Jakub Zagórski), Adrian Laskowski, Maksymilian Pingot, Krystian Palacz - Tymoteusz Klupś (84' Jakub Niewiadomski), Karol Fietz, Siergiej Kriwiec, Maksym Czekała (54' Patryk Gogół), Jakub Antczak (54' Filip Wilak) - Łukasz Spławski