Wigry Suwałki awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski

2013.07.13 00:00
W rozegranym dziś (13.07) spotkaniu przedwstępnej rundy Pucharu Polski Wigry Suwałki wygrały po rzutach karnych z Cartusią Kartuzy 5:3 i awansowały do kolejnej fazy gier.

Wigry pierwszą groźną akcję stworzyły w 25. minucie. Strzał Tomasza Tuttasa obronił Łukasz Jankowski. W 34. minucie Cartusia wyprowadziła kontrę, po której piłka minęła o centymetry bramkę gości. Na początku drugiej połowy groźnie głową uderzał David Makaradze, ale golkiper z Kartuz był na posterunku. W 75. minucie Wigry wykonywały rzut wolny z 16. metra. Tomasz Tuttas trafił w mur, a dobitka Karola Drągowskiego była niecelna.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i zgodnie z regulaminem doszło do dogrywki, która nie przyniosła bramek. W karnych skuteczniejsi okazali się piłkarze Wigier, którzy wygrali z Cartusią 5:3.

W rundzie wstępnej Pucharu Polski Wigry Suwałki zmierzą się 17 lipca ze Zniczem Pruszków.

Cartusia Kartuzy - Wigry Suwałki 0:0. Po karnych 3:5.

Cartusia Kartuzy: 90. Łukasz Jankowski - 7. Łukasz Andrychowski, 14. Piotr Karasiński, 4. Łukasz Gładczuk, 19. Damian Nurek (65, 18. Maciej Kieruzel) - 17. Ryszard Dawidowski (71, 5. Patryk Sidor), 8. Łukasz Puczyński, 6. Michał Kowalkowski, 20. Karol Domjan (108, 2. Dominik Nurek), 11. Artur Formela - 10. Michał Piceluk.

Wigry Suwałki: 1. Karol Salik - 17. Kamil Lauryn, 5. Kamil Wenger, 4. Adrian Karankiewicz, 20. Marcin Tarnowski - 13. Paweł Omilianowicz (77, 6. Mateusz Romachów), 8. Aleksandar Atanacković, 24. Karol Drągowski, 21. David Makaradze, 14. Adam Pomian - 9. Tomasz Tuttas.

Żółte kartki: Formela (Cartusia), Karankiewicz, Tuttas, Atanacković (Wigry).

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).