Wigry w strefie barażowej

2022.03.13 16:28
Zwycięstwo z Radunią Stężyca sprawiło, że Wigry awansowały w II-ligowej tabeli na miejsce numer 6. Biało-Niebiescy wygrali niedzielny (13.03) pojedynek 3:1.
Fot: Wigry Suwałki

Suwalskie Wigry bardzo dobrze rozpoczęły rundę wiosenną. Podopieczni Grzegorza Mokrego najpierw pokonali 3:1 Sokoła Ostróda, a następnie ekipa z północno-wschodniej Polski zremisowała 1:1 z liderem rozgrywek, czyli Stalą Rzeszów.

W niedzielę Biało-Niebiescy walczyli z kolei z Radunią Stężyca. Wyjazdowy mecz zaczął się dla Wigier od zimnego prysznica. Gospodarze w 5. minucie znaleźli drogę do siatki - konkretnie uczynił to Jan Kopania - dlatego suwalczanie już na samym początku spotkania znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji.

Na szczęście zawodnicy z województwa podlaskiego szybko zabrali się do roboty i jeszcze przed przerwą to II-ligowe Wigry były na prowadzeniu. W 30. minucie Mateusz Lewandowski strzałem głową wykończył kontratak swego zespołu, a następnie wynik na 2:1 zmienił Tomasz Lewandowski. Gol numer 2 padł po świetnie rozegranym rzucie wolnym.

W drugiej połowie najciekawsze rzeczy działy się w samej końcówce. W doliczonym czasie gry goście z Suwałk zmarnowali kapitalnie zapowiadającą się kontrę, po czym niemal natychmiast odpowiedzieli gospodarze. Sytuację na wagę remisu miał Surdykowski, lecz piłka po strzale tego zawodnika przeleciała tuż obok słupka. Ostatecznie Biało-Niebiescy zwyciężyli 3:1, ponieważ w 95. minucie celnie i nie do obrony uderzył Michał Żebrakowski.

Triumf nad Radunią pozwolił Wigrom awansować na 6. miejsce w tabeli. Taka pozycja na koniec zasadniczej części sezonu oznaczałyby grę w barażach o I ligę.

Radunia Stężyca - Wigry Suwałki 1:3 (1:2)
Bramki: Jan Kopania 5 - Mateusz Lewandowski 30, Tomasz Lewandowski 37, Michał Żebrakowski 90+5

Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki - Dmytro Baszłaj, Sebastian Murawski, Rafał Kosznik - Jan Kopania (62' Kuba Lizakowski), Jakub Letniowski, Sebastian Deja (67' Maciej Orłowski), Wojciech Łuczak (62' Damian Szuprytowski), Radosław Stępień, Bartosz Kuźniarski (67' Jakub Witek) - Dawid Retlewski (74' Janusz Surdykowski)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Bojan Gvozdenović, 2. Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Patryk Mularczyk - Mariusz Rybicki (69' Michał Żebrakowski), Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz (83' Werick Caetano), Mateusz Lewandowski (88' Kosei Iwao) - Mateusz Sowiński (83' Bartosz Prętnik)