Wigry wycofały się z rozgrywek. Wiemy już, kto poprowadzi drużynę w IV lidze

2022.07.04 15:19
W sezonie 2022/2023 suwalskie Wigry będą występować na szczeblu podlaskiej IV ligi. Na tym poziomie rozgrywkowym stery nad zespołem obejmie duet trenerski Kamil Lauryn i Dariusz Koncewicz.
Wigry wycofały się z rozgrywek. Wiemy już, kto poprowadzi drużynę w IV lidze
Fot: Wigry Suwałki

Po spadku z I ligi Wigry już dwukrotnie próbowały odbudować swą pozycję na piłkarskiej mapie Polski. Biało-Niebiescy dostawali się do baraży, ale tam rywale okazywali się lepsi, w efekcie czego szybkiego powrotu na zaplecze PKO Ekstraklasy nie było. Po bardzo udanej rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 wydawało się jednak, że awans jest jednak na wyciągnięcie ręki i wystarczy kilka drobnych roszad kadrowych, by kolejna batalia nareszcie przyniosła wyczekiwany sukces. Niestety wtedy na głowy kibiców Wigier spadła druzgocąca wiadomość, że w nowym sezonie suwalski klub, z powodu problemów finansowych, do II-ligowych zmagań nie przystąpi, co oznacza, że Biało-Niebiescy wylądują dwa poziomy niżej.

W poniedziałek (4.07) dowiedzieliśmy się, że misja odbudowy klubu spadnie na barki Kamila Lauryna i Dariusza Koncewicza. To właśnie ten duet poprowadzi bowiem suwalską ekipę w IV lidze.

Nowi trenerzy z Wigrami związani są od wielu lat. Lauryn to były zasłużony zawodnik Biało-Niebieskich, który reprezentował barwy podlaskiego zespołu w rozgrywkach od IV do I ligi. Miał on wielki wkład w większość sukcesów. Po zakończeniu kariery piłkarskiej Kamil Lauryn związał się z klubem jako trener drużyny rezerw. Następnie prowadził on Dąb Dąbrowa Białostocka oraz asystował w III-ligowym Zniczu Biała Piska.

Z kolei Dariusz Koncewicz po zdobyciu tytułu magistra na Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej rozpoczął pracę z młodzieżą jako nauczyciel wychowania fizycznego. Od 2012 r. opisywany trener szkolił zawodników w Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki. Od 3 lat prowadził on z sukcesami grupy młodzieżowe, a w 2020 r. Koncewicz został członkiem Wydziału Szkolenia przy Podlaskim Związku Piłki Nożnej. Od kilku miesięcy Dariusz Koncewicz był ponadto asystentem rezerw suwalskich Wigier.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1373 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39