Wigry wygrały ostatni sparing przed ligą, ale straciły kolejnego napastnika

2021.07.26 08:10
W trakcie letnich przygotowań Wigry Suwałki zagrały 5 meczów kontrolnych. Biało-Niebiescy 2 starcia zwyciężyli, 2 zremisowali oraz 1 przegrali.
Wigry wygrały ostatni sparing przed ligą, ale straciły kolejnego napastnika
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Nieco ponad tydzień przed inauguracją zmagań na szczeblu II ligi Wigry Suwałki zmierzyły się w sparingowym starciu z Pogonią Siedlce. Podopieczni Dawida Szulczka pojedynek z zespołem występującym na tym samym poziomie rozgrywkowym zwyciężyli, ale to goście zdobyli pierwszego gola na stadionie w Suwałkach. W 40. minucie do siatki Biało-Niebieskich trafił Miłosz Przybecki.

Na odpowiedź gospodarzy długo nie trzeba było czekać. Zaraz po wznowieniu gry od środka na listę strzelców wpisał się bowiem Mateusz Sowiński, a kwadrans przed końcem spotkania wynik rywalizacji na 2:1 dla Wigier ustalił Elso Brito.

Wcześniej podczas letnich sparingów ekipa z północno-wschodniej Polski zremisowała z pierwszym i drugim zespołem Jagiellonii (1:1 i 2:2), wygrała z Mamrami Giżycko (2:0) oraz poległa ze Zniczem Biała Piska (1:3). Nie jest to zatem zły bilans, ale kibice Wigier zbyt wielu powodów do optymizmu nie mają. Wszystko przez sytuację kadrową w klubie. Kilka tygodni temu drużynę Biało-Niebieskich opuścił Kamil Adamek, czyli autor 14 bramek i 3 asyst w poprzednim sezonie, a teraz w jego ślady poszedł też inny snajper - Kacper Wełniak. 21-latek, który w batalii 2020/2021 zdobył 6 goli i zaliczył 1 asystę, przeniósł się do I-ligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Kto zatem w suwalskim klubie weźmie odpowiedzialność za strzelanie bramek? Na to pytanie w tej chwili trudno odpowiedzieć. Czy wyrwa z przodu okaże się łatwa do załatania, pokażą dopiero pierwsze kolejki nowych rozgrywek.

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 2:1
Bramki: Mateusz Sowiński 41, Elso Brito 75 - Miłosz Przybecki 40

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch (70' Piotr Słowikowski) - Bartosz Prętnik (46' Łukasz Seweryn), Michał Ozga (80' Nathaniel Amoah), Tomasz Lewandowski (80' Piotr Pierzchała), Łukasz Bogusławski (80' Christian Suski), Elso Brito (75' Jakub Kunicki), Denis Gojko (70' Marko Zawada), Patryk Czułowski (80' Kosei Iwao), Patryk Mularczyk (75' Jakub Świątek), Kacper Zaborski (65' Joao Criciuma), Mateusz Sowiński (70' Mikołaj Randak)

Pogoń Siedlce (skład wyjściowy): Rafał Misztal - Maciej Kołoczek, Maciej Wichtowski, Robert Majewski, Krystian Miś - Miłosz Przybecki, Mateusz Piotrowski, Michał Kobiałka, Marcin Kozłowski, Franciszek Wróblewski - Cezary Demianiuk. Grali także: Bartosz Klebaniuk, Marcel Vasil Michał Kwiecień, Mohamed El Azouan, Wojciech Trochim, Wiktor Preuss, Eduards Visnakovs, Bartosz Rymek, Miguel Lopez, Cezary Bujalski, Dominik Leszczuk oraz Michał Litwa

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1016 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39