Wigry zamieniają się w Jagiellonię Suwałki?

2018.07.19 16:40
Jeszcze chwila i Wigry Suwałki będą mogły wystawić jedenastkę składającą się tylko i wyłącznie z Jagiellończyków, bowiem do Suwałk wypożyczeni zostali właśnie dwaj kolejni gracze Dumy Podlasia.
Wigry zamieniają się w Jagiellonię Suwałki?
Fot: akademia.jagiellonia.pl

Karol Mackiewicz, Damian Węglarz, Jonatan Straus, Paweł Olszewski, Dawid Polkowski, Paweł Kaczmarczyk - to szóstka zawodników, którzy już wcześniej udali się na północ województwa podlaskiego, by tam rozwijać swą karierę poprzez występy na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Teraz do wspomnianych Jagiellończyków dołączyło dwóch kolejnych graczy z Białegostoku - Bartosz Bida i Martin Adamec.

Bida to zaledwie 17-letni środkowy napastnik, który przez ostatnie lata grał w żółto-czerwonych barwach w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W minionym sezonie z juniorami starszymi wywalczył utrzymanie, zaś wraz z zespołem U-17 zgarnął mistrzostwo kraju. Zawodnik ten ma też na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Ponieważ młody snajper nie ma jeszcze zbyt dużych szans, by zadomowić się w dorosłym zespole prowadzonym przez Ireneusza Mamrota, przejdzie on na zasadzie rocznego wypożyczenia do suwalskich Wigier.

Podobnych ruch wykona też Martin Adamec. 20-latek, który trafił do Jagi w marcu 2018 r. z austriackiego klubu St. Polten, również zamieni chwilowo Białystok na Suwałki. W trakcie sezonu 2018/2019 spróbuje on wyrobić sobie markę szczebel niżej, by w kolejnych rozgrywkach - już z większym bagażem doświadczenia - powalczyć o debiut w środku pola Jagiellonii.

Bida tuż przed sfinalizowaniem wypożyczenia przedłużył kontrakt z Dumą Podlasia do czerwca 2021 r.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

855 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39