Wigry zwyciężyły, ale o komplet punktów łatwo nie było

2021.10.23 18:39
II-ligowe Wigry wygrały sobotni (23.10) mecz z GKS-em Bełchatów 2:1. Gol dający triumf, padł jednak dopiero w 87. minucie spotkania.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Wigry przed tygodniem w bardzo bolesnych okolicznościach zgubiły punkty podczas wyjazdowej rywalizacji z Motorem Lublin - tracąc gola na 1:1 w 95. minucie - i w 14. kolejce sytuacja omal się powtórzyła. Wprawdzie suwalczanie nie dali sobie strzelić bramki w ostatnich sekundach pojedynku, ale znów znaleźli się oni blisko remisu, choć w pierwszej połowie Biało-Niebiescy byli od GKS-u Bełchatów wyraźnie lepsi. Ale po kolei.

Sobotnia potyczka na stadionie przy ul. Zarzecze rozpoczęła się dla gospodarzy udanie. Podopieczni Dawida Szulczka wyglądali nieźle i mieli zdecydowanie więcej z gry, a w 20. minucie Wigry przypieczętowały swoją przewagę golem, bo piłkę do siatki, wykorzystując błąd w defensywie rywali, skierował Mariusz Rybicki. Asystę zaliczył Mikołaj Łabojko.

Niedługo później gospodarze ponownie zapakowali futbolówkę do bramki, ale trafienie to nie zostało uznane, gdyż arbiter spotkania dopatrzył się pozycji spalonej. W każdym razie suwalczanie byli od GKS-u Bełchatów wyraźnie lepsi, dlatego miejscowi kibice na drugą połowę oczekiwali ze względnym spokojem.

Niestety po zmianie stron spokój w sercach fanów Wigier zostać zachwiany, ponieważ w 66. minucie Tomasz Lewandowski wpakował piłkę do własnej siatki, w efekcie czego na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Zawodnicy trenowani przez Szulczka długo nie potrafili znaleźć sposobu, który zapewniłby im ponowne prowadzenie, ale w końcu, kilka minut przed końcem pojedynku, szczęście do suwalskiego zespołu się uśmiechnęło. Futbolówkę zacentrował Elso Brito, celne uderzenie głową oddał wprowadzony chwilę wcześniej Robert Bartczak i wszystkie punkty zostały na Podlasiu.

Sobotnie zwycięstwo 2:1 oznacza, że w tej chwili na koncie Wigier - po 14 rozegranych meczach - jest 21 punktów. W następnej kolejce przeciwnikiem Biało-Niebieskich będzie Lech II Poznań.

Wigry Suwałki - GKS Bełchatów 2:1 (1:0)
Bramki: Mariusz Rybicki 20, Robert Bartczak 87 - Tomasz Lewandowski 66 sam.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Tomasz Lewandowski, Michał Ozga, Elso Brito - Patryk Mularczyk (71' Kamil Adamek), Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz (90' Piotr Pierzchała), Mateusz Sowiński (81' Mikołaj Randak), Denis Gojko (82' Kosei Iwao) - Mariusz Rybicki (82' Robert Bartczak)

GKS Bełchatów: Kewin Komar - Mateusz Gancarczyk (89' Mateusz Kempski), Kajetan Kunka, Martin Klabník, Mateusz Szymorek - Łukasz Wroński, Michał Graczyk, Waldemar Gancarczyk, Dawid Flaszka, Adam Dobosz (58' Adrian Bielka) - Szymon Sołtysiński