Wileńska filia UwB ma ministerialną zgodę na kształcenie magistrów

2014.07.24 00:00
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Wydziałowi Ekonomiczno-Informatycznemu Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie uprawnienie do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku "ekonomia".
Wileńska filia UwB ma ministerialną zgodę na kształcenie magistrów
Fot: sxc.hu

Do uruchomienia studiów magisterskich wileński wydział UwB przygotowywał się od kilku lat. Warunkiem jest bowiem dorobek naukowy jednostki i posiadanie odpowiedniej kadry akademickiej. Potencjał ten oceniła Polska Komisja Akredytacyjna, która na początku lipca pozytywnie zaopiniowała wniosek uczelni.

Władze wydziału liczą, że szybko uda im się uzyskać stosowne pozwolenia ze strony litewskiej administracji i jeszcze latem rozpocznie się rekrutacja na rok akademicki 2014/2015.
- Będzie to ogromne ułatwienie dla studentów filii UwB, którzy chcieliby zdobyć tytuł magistra: będą mogli kontynuować kształcenie w języku polskim bez wyjeżdżania za granicę - dodaje Katarzyna Dziedzik, rzecznik prasowy uczelni.

Aktualnie w murach wileńskiej filii Uniwersytetu w Białymstoku kształci się ponad 420 studentów - głównie osoby polskiego pochodzenia. Do tej pory studenci mieli do wyboru 2 kierunki na studiach pierwszego stopnia: ekonomię oraz informatykę.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

720 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39