Wiosenny kurs ceramiki w Galerii Lipowa

2011.03.15 00:00
Sporządzanie masy ceramicznej, techniki formowania, zdobienia i wypalania naczyń - tych i innych czynności można się nauczyć na wiosennym kursie. Trwają zapisy chętnych do nauki ceramicznego rzemiosła w Galerii Lipowa z Choroszczy.
 Wiosenny kurs ceramiki w Galerii Lipowa
Fot: MAG
Oprócz dzbanków, kubków, misek, z gliny można zrobić ozdobne kafelki

Kurs obejmuje cztery soboty w pracowni, łącznie 40 godzin intensywnej nauki ceramicznego rzemiosła. W programie warsztatów m.in: sporządzanie i dobór mas ceramicznych, techniki ręcznego formowania naczyń, obiektów przestrzennych i płaskich, techniki dekoracyjne: angoby, faktury, sgraffito, szkliwienie, różne techniki wypalania, a dla chętnych praktyka w trakcie pracy instruktorów - Jurka i Liwii Fiedoruk. Dodatkowo warsztaty będą urozmaicone licznymi glinianymi ciekawostkami.

- Mile widziani są instruktorzy pracowni terapii zajęciowej, pracownicy ośrodków kultury i innych placówek edukacyjnych, z którymi będzie dzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami na pracę z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi - zachęca Jurek Fiedoruk. Ruszamy pod koniec marca lub na początku kwietnia - dodaje.

Zainteresowani nie powinni zwlekać z zapisami, gdyż ilość miejsc jest mocno ograniczona (maksymalnie 5 osób) Kontakt i szczegółowe informacje na stronie: http://www.lipowa.tk/

MAG

1039 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39