Wiosna jednośladów

2006.03.31 00:00
30 marca, w godzinach wieczornych policjanci patrolujący ul. Berlinga zauważyli pod jednym ze sklepów młodego mężczyznę, który zrywając linkę mocującą rower do barierki wskoczył na jednoślad.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali uciekającego kolarza. Badanie alkomatem w wydychanym przez niego powietrzu wykazało ponad 2 promile alkoholu. Okazało się, że pojazd został przed chwilą ukradziony starszemu mężczyźnie, który wszedł do sklepu po zakupy. 25-latek został zatrzymany, a wychodzący ze sklepu 70-letni właściciel odzyskał swój rower.
Również 30 marca, po południu w Pechratce Polskiej zambrowscy policjanci zatrzymali 44-letniego nietrzeźwego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym przez niego powietrzu ponad 3,5 promila alkoholu.

W ubiegłym roku na Podlasiu policjanci zatrzymali 3273 nietrzeźwych rowerzystów. W 18 przypadkach okazali się oni sprawcami wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 16 zostało rannych. W tym samym okresie rowerzyści w naszym województwie spowodowali ogółem 96 wypadków, w których 11 osób zginęło, a 88 zostało rannych.

Wraz z dodatnią temperaturą pierwszych dni tegorocznej wiosny coraz więcej rowerzystów wyjeżdża na nasze drogi. Dlatego też przypominamy, o konieczności sprawdzenia przed ruszeniem w trasę stanu technicznego i wyposażenia pojazdu (zwłaszcza oświetlenia). Apelujemy również do kierowców spotykających na swej drodze rowerzystów o zachowaniu ostrożności i bezpiecznego odstępu od wyprzedzanego jednośladu. Pamiętajmy również, że jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest zabroniona i stanowi zagrożenie dla kierowcy jak i innych użytkowników dróg.


1650 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39