Wiózł nielegalne odpady. Kara sięgnie ponad 50 tys. zł

2023.03.01 12:01
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali transport ponad 12 ton odpadów w Budzisku. Pocięte tworzywa sztuczne przewożone były bez odpowiednich zezwoleń.
Wiózł nielegalne odpady. Kara sięgnie ponad 50 tys. zł
Fot: KAS

Funkcjonariusze KAS z Suwałk skontrolowali w pobliżu polsko-litewskiej granicy ciężarówkę. W jej naczepie znajdował się ładunek 12 ton pociętych elementów z tworzyw sztucznych.

- Zawiadomieni o zatrzymaniu inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z delegatury w Suwałkach zakwalifikowali przewożony z Litwy towar jako odpad, na którego wwóz do Polski wymagane jest m.in. zezwolenie i zgłoszenie w SENT - przekazał podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Za brak zgłoszenia przewozu odpadów w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu grozi kara 20 tys. zł. Kierowcy ciężarówki nielegalnie przewożącej odpady grozi grzywna. Ponadto wwóz odpadów na terytorium Polski bez wymaganych zezwoleń oraz brak prawidłowego oznakowania pojazdu skutkuje karą pieniężną 32 tys. zł. W związku z tym wszystkie kary mogą sięgnąć ponad 52 tys. zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1635 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39