Witajcie po wakacjach! W białostockiej "trójce" naukę rozpoczyna rekordowo liczny rocznik

2023.09.04 13:41
III Liceum Ogólnokształcące to jedna z najstarszych szkół w naszym mieście. Już dziś (4.09) w jej gmachu rozbrzmiały głosy uczniów, nowych i tych, którzy powrócili do nauki po wakacyjnej przerwie.
Witajcie po wakacjach! W białostockiej "trójce" naukę rozpoczyna rekordowo liczny rocznik
Fot: Zofia Kondraciuk

Uczniowie białostockich szkół spotkali się w tym roku wyjątkowo czwartego, a nie pierwszego dnia września, by wspólnie powitać nowy rok szkolny. Już od jutra we wszystkich placówkach rozpoczną się zajęcia lekcyjne.

To niezwykły dzień, przede wszystkim, dla uczniów klas pierwszych. Czeka ich ogromna zmiana. Nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowe przedmioty i zupełnie nowi towarzysze w szkolnych ławkach. Podczas uroczystej inauguracji w III Liceum Ogólnokształcącym, dyrektor Anna Kietlińska dodawała otuchy nowym uczniom opowiadając o szkole i jej tradycjach.

To historyczny moment dla III LO, ponieważ grono pedagogiczne przywitało dziś rekordowo liczny rocznik. Powstało aż 10 klas, a w tym zupełnie nowa klasa sportowa.

Okres licealny to czas, aby poznawać samego siebie, popełniać swoje własne błędy i cieszyć się własnymi sukcesami. Szkoła ma za zadanie wspierać swoich uczniów w nich poszukiwaniach samych siebie. Na licealistów czekają liczne zajęcia pozalekcyjne, wsparcie psychologa i pedagoga szkolnego, starszych kolegów i oczywiście wychowawców i dyrekcji placówki.

Już wkrótce pierwszoklasiści wyruszą na wycieczki integracyjne, by lepiej poznać swoich wychowawców i siebie nawzajem. Te cztery lata, z całą pewnością, upłyną im bardzo szybko, a gdy po egzaminie maturalnym będą opuszczać szkolny budynek, w niejednym oku zakręci się łezka.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1010 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39