Włókniarz powalczy o Okręgowy Puchar Polski

2011.06.22 00:00
W środę (22.06) odbędzie się finał Okręgowego Pucharu Polski. W decydującym meczu spotkają się ŁKS 1926 Łomża i Włókniarz Białystok. Triumfator będzie mógł w przyszłym sezonie walczyć w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu ogólnokrajowym.
Włókniarz powalczy o Okręgowy Puchar Polski
Fot: M. Kardasz
Piłkarze Włókniarza (czerwone koszulki) zagraja w finałe Okręgowego Pucharu Polski

Faworytem spotkania jest ŁKS, który ma mocniejszą kadrę i w cuglach wygrał rozgrywki IV ligi strzelając 103 gole i tracąc zaledwie 12. Zespół nie przegrał żadnego spotkania, zwyciężył 27 razy i zanotował 3 remisy. Dodatkowym atutem podopiecznych Mirosława Dymka jest fakt, że mecz zostanie rozegrany w Łomży. Kibice zapewne licznie stawią się na stadionie, aby dopingować swoich ulubieńców.

Piłkarze Włókniarza w rozgrywkach IV ligi zajęli dziewiąte miejsce. Jednak spotkania między tymi drużynami były bardzo zacięte. Białostoczanie na własnym boisku przegrali z ŁKS-em zaledwie 1:2, a na wyjeździe 0:1. Tym razem też nie mają zamiaru tanio sprzedać skóry.

Zespół z Łomży może mieć problemy z koncentracją. Piłkarze niedawno świętowali awans do III ligi i mogą podejść do tego meczu rozkojarzeni. Włókniarz będzie chciał wykorzystać presję kibiców wywieraną na piłkarzach ŁKS-u i pokusić się o niespodziankę.

Mecz obu drużyn będzie również swego rodzaju powtórką z historii. W 1966 roku ŁKS spotkał się z Włókniarzem w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Wtedy wygrała drużyna z Łomży 3:2. Jak będzie tym razem? Odpowiedź poznamy w środowy wieczór.

ŁKS 1926 Łomża - Włókniarz Białystok (środa, godz. 18, Stadion Miejski przy ul. Zjazd 18 w Łomży).

C.M.

1239 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39